Миколаївець завдяки гранту відкрив власний бізнес

Миколаївець завдяки гранту відкрив власний бізнес

У Миколаєві чоловік відкрив школу з вивчення англійської та української мов за допомогою програми "єРобота". Від початку 2024 року до обласного центру зайнятості подано понад 50 заявок на отримання гранту.

Подробиці історії дізнавалися кореспонденти Суспільного.

Руслан Кузьмов — грантоотримувач, розповідає, коли дізнався про програму "єРобота", вже мав ідею відкрити власний кабінет для занять з англійської мови для дітей та дорослих.

"Я натрапив на розмову із Юлією Свириденко – це міністр економіки, яка казала саме про цю програму, вона мене зацікавила цим, і потім я звернувся через портал "Дія.Бізнес" і отримав грант", — каже він.

Грантоотримувач Руслан Кузьмов
Грантоотримувач Руслан Кузьмов. Фото: Богдана Будулуца/Суспільне Миколаїв

Щоб отримати грант, потрібно представити свій бізнес-план та дочекатись його схвалення, говорить Руслан.

"Свою заявку я подав у жовтні, а схвалення, і вже нарахування гранту я отримав у січні наступного року (2024 — ред.) Десь три-чотири місяці саме займає весь цей процес", — розповідає чоловік.

Руслан розповідає про методики вивчення мови
Руслан розповідає про методики вивчення мови. Фото: Богдана Будулуца/Суспільне Миколаїв

У закладі навчають англійської та української мовами. Тут вчиться волонтер з Америки — Кевін. Говорить, важливо знати мову країни, у якій живеш.

"Для того, щоб краще справлятися з роботою волонтера, я беру уроки української мови у школі. Програма тут дуже хороша, хоча я все ще соромлюся, тому не даю інтерв'ю українською. Але в мене вже набагато краще виходить. У нас є навчальний клуб, тож ми можемо сидіти й розмовляти один з одним там, де немає великого тиску", — каже іноземець

Навчальний клас на курсах з англійської та української мов
Навчальний клас на курсах з англійської та української мов. Фото: Богдана Будулуца/Суспільне Миколаїв

Програма "єРобота" діє три роки, каже директор обласного центру зайнятості Дмитро Оборонько. Говорить, протягом 2023 року було подано понад 350 заявок, з них — 147 позитивних рішень у різних галузях.

"Це є й аграрний сектор, і роздрібна торгівля, і реабілітація, і медична сфера, і ветеринарні клініки. Це вперше, до речі, Руслан отримав грант на те, що відкрилася школа для дорослих і дітей з вивчення мов", — каже Оборонько.

Директор обласного центру зайнятості Дмитро Оборонько
Директор обласного центру зайнятості Дмитро Оборонько. Фото: Богдана Будулуца/Суспільне Миколаїв

Відкрити власну справу за допомогою програми можуть всі охочі, розповів Дмитро Оборонько.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок