У Миколаєві презентували абетку з ілюстраціями та мультфільм про місто

У Миколаєві презентували абетку з ілюстраціями та мультфільм про місто

Авторка проєкту книг про Україну "Книга-мандрівка. Міста" Ірина Тараненко
Авторка проєкту книг про Україну "Книга-мандрівка. Міста" Ірина Тараненко, 3 квітня 2024 рік, Миколаїв. Колаж: Суспільне Миколаїв/Яна Тітуренко

У Центральній міській бібліотеці імені М.Л. Кропивницького презентували першу абетку з ілюстраціями та мультфільм про Миколаїв. Автори книги — історики брати Капранови, Ірина Тараненко, Марта Лешак, Марія Воробйова.

На презентації книги побували журналісти Суспільного.

В абетці зображені тварини Миколаївського зоопарку та йдеться про порти, де швартувалися елліни, скіфи та кіммерійці, слова з діалекту Миколаївщини, вулиці міста та відомі діячі регіону.

"Книга-мандрівка. Миколаїв" та мультфільм опублікували у рамках благодійного патріотичного проєкту про Україну. Директорка бібліотеки Інга Хоржевська повідомила, що це акція з підтримки прифронтових міст: Миколаєва, Харкова, Чернігова, Сум, Запоріжжя та Києва.

"Знання свого міста це ключ до розуміння, поглиблення зв'язків з довкіллям і розширення світогляду", — каже Інга Хоржевська.

Засновниця ТОВТовариство з обмеженою відповідальністю. "Грін пінгвін медіа" та авторка проєкту Ірина Тараненко пояснила, що їхня команда створює книги та мультфільми для дітей і дорослих.

"Дуже багато створюється проєктів про міста, він (проєкт — ред.) у нас трошки відрізняється від інших, тому що ми обрали жанр ілюстрації та анімації. Ми зрозуміли, що хочеться зараз розповідати про культуру міст. Вирішили почати цикл книг, спочатку були прифронтові міста", — розповідає авторка.

Зі слів Тараненко, жителі Миколаєва брати Капранови є співавторами абетки.

"Вони одразу погодились написати тексти до книжок, також пан Віталій озвучив мультфільм", — каже Ірина.

Мультфільми можна переглянути на YouTube-каналі "Книга-мандрівка. Україна". Проєкт отримав підтримку від Агентства США з міжнародного розвитку USAID через програму "Зміцнення громадської довіри".

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок