"Диригент Янголів". У Миколаївському театрі презентують нову виставу про Миколу Леонтовича

"Диригент Янголів". У Миколаївському театрі презентують нову виставу про Миколу Леонтовича

"Диригент Янголів". У Миколаївському театрі презентують нову виставу про Миколу Леонтовича
Фрагмент з вистави "Диригент Янголів". Фото: Богдана Будулуца/Суспільне Миколаїв

У Миколаївському академічному художньому драматичному театрі 13-го грудня відбулася пресконференція до прем'єри п'єси, присвяченої Миколі Леонтовичу — "диригент Янголів". За основу сюжету взяті останні дні життя композитора.

Кореспонденти Суспільного побували на виставі та поспілкувалися з представниками театру.

Автор п'єси Олег Миколайчук-Низовець розповів, що над п’єсою "Диригент Янголів" працював п'ять років. Протягом цього часу сюжет змінювався, як і назва твору. Мотивацією для написання п'єси став конкурс від Міністерства культури.

Спочатку Миколайчук-Низовець працював над історією Лева СимиренкаЛевко Платонович Симиренко – основоположник українського садівництва, вивчаючи історичні дані селекціонера-плодівника, натрапив на схожість долі з Миколою Леонтовичем.

"Вперше в Україні на сцені драматичного театру відбудеться вистава про славетного, всесвітньо відомого композитора Миколу Леонтовича. Дуже прикро, що це єдина вистава в Україні та у світі, яка присвячена Леонтовичу, але прекрасно і знаменно, що це відбувається на день його народження", каже Олег Миколайчук-Низовець.

"Людина, яка загинула від рук більшовиків під час російсько-української війни 100 років тому, повертається знову до нас під час війни з тим самим ворогом, з тими самими проблемами. І, напевно, вертається не просто так”, — додає він.
Віктор Мозговий, Артем Свистун, Олег Миколайчук-Низовець, Марина Васильєва
Віктор Мозговий, Артем Свистун, Олег Миколайчук-Низовець, Марина Васильєва. Фото: Богдана Будулуца/Суспільне Миколаїв

Режисер Віктор Мозговий розповів, зрозумів, що хоче поставити п‘єсу, недочитавши її до кінця.

"Я почув назву і я зрозумів вже тоді що ця п’єса приречена на успіх. Нічого подібного я не зустрічав. "Диригент Янголів" у цих двох словах і велич, і трагізм, і безповоротність якихось шляхів, які проживає людина у своєму житті. Мене захопив початок я вже його побачив собі, і я вже побачив фінальну сцену. Серединка виявилася складною для мене, але на те й робота, для того, щоб шукати шляхи реалізації тих задумів", — каже Віктор.

Фрагмент з вистави "Диригент Янголів".
Фрагмент з вистави "Диригент Янголів". Фото: Богдана Будулуца/Суспільне Миколаїв

П’єса побудована на реальних подіях, говорить директор Миколаївського академічного художнього драматичного театру Артем Свистун.

"У виставі залучено дуже багато історичних фактів, хронологічних фактів у нашій країні, я б навіть сказав — енциклопедичних, які ми підкреслимо на сценічному майданчику", — каже Артем Свистун.

Прем’єра п’єси відбулася 13 грудня о 18:00 у Миколаївському академічному художньому драматичному театрі.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок