У Чорноморському національному університеті імені Петра Могили завершили основну хвилю набору студентів. Зокрема, станом на 6 вересня понад 1 100 студентів вступили до закладу на бакалаврську форму навчання. У 2023 році студенти мають право самостійно обирати, в якому форматі навчатися — офлайн чи онлайн.
Як навчатимуться студенти та яка спеціальність в пріоритеті кореспондентам Суспільного розповів перший проректор Чорноморського національного університету імені Петра Могили Юрій Котляр.
"Зрозуміло, що є й іноземна філологія, яка завжди має попит, і непоганий набір на фізкультуру і спорт, непоганий набір на ту ж журналістику, на міжнародні відносини, тобто є спеціальності, які тримають певну планку, але такий великий приріст, ми можемо сказати — це спеціальності, пов’язані з правом, із комп’ютерами, і, звичайно, з психологією", — розповідає перший проректор.
За словами Юрія Котляра, кількість абітурієнтів у 2023 році збільшилась, порівняно з 2022 роком. Проте остаточна кількість вступників, станом на шосте вересня — невідома, адже триває друга та третя хвиля вступу до вишу. Тому кількість абітурієнтів збільшиться.
"Якщо торік ми набрали трохи приблизно 700 абітурієнтів, точніше студентів. То зараз їх кількість понад 1 100. Збільшилось і кількість бакалаврів, і кількість магістрів і це носить лише позитивний характер", — додає Юрій Котляр.
Подача документів на вступ до п'ятого курсу завершується 7 вересня. Друга хвиля вступу почнеться 9 жовтня. Третя — 9 листопада, говорить Юрій Котляр.
Викладачка фізики Ольга Яремчук говорить, що дітям та викладачам не вистачає живого спілкування. Зокрема мова йде про точні науки.
"Особливо для спеціальності медицина, терапія та реабілітація та комп'ютерних галузей дуже важливо виконувати лабораторні роботи, робити в аудиторіях, де діти можуть опрацювати набуті навички, відпрацювати на приладах, на певних симуляторах, мати контакт з викладачем", — розповідає Ольга Яремчук.
Студенти, які навчаються в онлайн-форматі, працюють в системі MoodleЦе віртуальне модульне навчальне середовище, яке називають також просто платформою для навчання, яка надає викладачам, учням та адміністраторам набір інструментів для комп'ютеризованого навчання, в тому числі дистанційного.. Кожного семестру в системі створюють відповідні курси, говорить головний адміністратор системи дистанційного навчання Дмитро.
Студенти та викладачі співпрацюють, здають завдання, отримують оцінки, а також на системі завжди викладається розклад, відповідні графіки. Якщо згідно з розкладом занять є відповідні курси, вони всі створені в Moodle. На кожному курсі є відповідні посилання, якщо онлайн пара, то відповідне посилання завжди є", — говорить Дмитро.
Першокурсник спеціальності "Журналістика" Анатолій обрав для себе офлайн навчання.
"Тут є спілкування. Онлайн мені не подобається, тому що немає колективу ніякого і це не таке навчання, як очне", — говорить першокурсник Анатолій.
На момент занять в Миколаєві лунала сирена. Студенти покинули аудиторію і спустились в укриття. Після відбою тривоги навчання продовжили.
"Паніки ніякої не було, ми просто спустилися в підвал і там працювали вже", — додає Анатолій.
Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.