Дошкільні заклади освіти Миколаївщини: за яких умов працюватимуть

Дошкільні заклади освіти Миколаївщини: за яких умов працюватимуть

Дошкільні заклади освіти Миколаївщини: за яких умов працюватимуть
Укриття в одному з дитсадків. Миколаїв, 22 червня 2023 року. Фото: Федір Бондар/Суспільне Миколаїв

У Миколаївській області заклади дошкільної освіти готують до роботи в очному режимі. Відбувається облаштування укриттів, ремонт приміщень. За час дії воєнного стану мережа дошкільних закладів та кількість дітей, які були до них зараховані, скоротилась. Із 544 садочків, в яких перебувало більше 33 тисяч дітей, станом на 24 червня в області існує 510.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла директорка департаменту освіти і науки Миколаївської обласної військової адміністрації Алла Веліховька.

За словами Алли Веліховської, працювати в очному режимі дитячі садочки можуть тільки за наявності укриттів, питної води.

"На сьогодні на балансі закладів дошкільної освіти 37 модульних споруд. У 2023 році за результатами комісійних перевірок отримали акти обстеження захисних споруд цивільного захисту з позитивними висновками 11 закладів дошкільної освіти. Щодо найпростіших укриттів позитивні висновки мають 80 закладів. Захисні споруди цивільного захисту на сьогодні повністю відсутні у 157 закладах дошкільної освіти області", — розповіла пані Алла.

До спорудження чи приведення до ладу сховищ у навчальних закладах Миколаївської області залучають донорів, зокрема Програму розвитку ООН.

"Постійний представник Програми розвитку ООН в області обстежив всі заклади. Всього обрано 65 закладів. Заклади донори обирають самостійно, дивляться на контингент, який там є, і потужність. Вперше від ПРООН приїхали наприкінці 2022 року відразу зі списком із 63-х навчальних закладів, серед яких 28 – це дитячі садочки. Потім ще два додали заклади", — сказала директорка департаменту освіти і науки.

Станом на 24 червня всі навчальні заклади в громадах Миколаївщини фінансують і утримують за рахунок місцевих бюджетів. Тому в громадах приймають рішення, скільки і які саме заклади зможуть працювати.

"Об’єднувати, закривати заклади можуть тільки громади. У Миколаєві, наприклад, продумують питання, які заклади, в яких районах відкриють. Також приймається рішення, щоб насамперед були забезпечені місцями в садочках ті діти, батьки яких працюють в критичній інфраструктурі. Тобто, якщо батько енергетик і йому терміново треба вийти на зміну, то він не повинен думати, з ким залишити дитину. Або мати медсестра. У нас є також діти — внутрішньо-переміщені особи, які першочергово зараховуються до дитсадків", — додала Алла Веліховька.

Відермонтване укриття у дитсадку Миколаєва
Відермонтване укриття у дитсадку Миколаєва. Фото: Федір Бондар/Суспільне Миколаїв

У Вознесенському районі Миколаївщини 104 заклади дошкільної освіти. За словами голови Вознесенської районної державної адміністрації Сергія Шурабури, станом на 24 червня на змішаній та дистанційній формі перебуває 44 дитсадки. У закладах відбувається облаштування укриттів.

"Южноукраїнська тергромада розпочала роботу ще у вересні 2022 року, тому у них найкращий показник – відкриті 100 відсотків закладів дошкільної освіти. У Веселинівській територіальній громаді – 74 відсотки, у Вознесенській міській та Доманівській селищній – 55 відсотків. У цих дошкільних навчальних закладах є укриття, здійснені ремонти в підвальних приміщеннях, де діти зараз можуть перебувати", — говорить Сергій Шурабура.

У решті об'єднаних територіальних громад району на облаштування сховищ виділили гроші з бюджетів, каже керівник району.

"Але робота повільна, оскільки ці підвальні приміщення роками ніхто не ремонтував. І вони більше були складські приміщення, ніж бомбосховища. Якщо це невеликі за обсягом роботи, то і батьківські комітети допомагають, а саме шукають спонсорів, і ті донатять на даний заклад. А переважно фінансують місцеві бюджети", — додав голова Вознесенської районної адміністрації.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок