Через підрив Каховської ГЕС є загроза потрапляння збудників інфекцій у водойми Миколаївщини

Через підрив Каховської ГЕС є загроза потрапляння збудників інфекцій у водойми Миколаївщини

Через підрив Каховської ГЕС є загроза потрапляння збудників інфекцій у водойми Миколаївщини
Володимир Клочко, 12 червня 2023 року. Фото: Федір Бондар/Суспільне Миколаїв

Після російського теракту на Каховській ГЕС фахівці Миколаївського обласного центру контролю та профілактики хвороб щодня досліджують воду з водойм на Снігурівщині, у Миколаєві та в районі Очакова на наявність збудників інфекцій.

Про це кореспондентам Суспільного розповів головний державний санітарний лікар Миколаївського обласного центру контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України Володимир Клочко.

Внаслідок підриву Каховської ГЕС та затоплення територій Херсонщини та Миколаївщини були зруйновані насосні станції. Вода змила об’єкти каналізаційної мережі та вбиральні у приватних будівлях.

За словами Володимира Клочка, через це є загроза потрапляння у водойми збудників кишкових інфекцій та вірусів. У першу чергу, каже Володимир Клочко, відстежується наявність збудників холери, оскільки Херсонська та Миколаївська області є ендемічнимиВластивий даній місцевості або поширений у ній зонами за проявами цієї хвороби.

"Це кишкова інфекція, яка виникає у тому разі, якщо не дотримуються певні гігієнічні умови. На сьогодні прийнято рішення про заборону купання у річках – тобто не повинно бути контакту людини із такою водою, яка, імовірно, може стати загрозливою для здоров’я – це по-перше. По-друге: військові адміністрації, тергромади забезпечують своє населення там, де є підтоплення, питною водою гарантованої якості. Тобто, якщо людина не буде вживати негарантовану воду, то і холери не повинно бути", – сказав санітарний лікар.

Після 6-го червня, сказав Володимир Клочко, фахівці здійснили 29 досліджень на холеру води у водоймах Миколаївщини. Двічі був виявлений холероподібний вібріон: "Нічого страшного, оскільки він постійно у нас знаходиться в акваторії".

Головний державний санітарний лікар Миколаївської області сказав, що у випадку поширення інфекції, медики готові до лікування та приймання пацієнтів.

"У нас повністю лікувальна мережа готова до прийняття цього виклику. Я за свій центр скажу, ми забезпечені найсучаснішою апаратурою, обладнанням, яке ми отримали останнім часом", – розказав Володимир Клочко.

Небезпеку поширення інших хвороб внаслідок підтоплення Володимир Клочко вважає малоймовірною.

Станом на 12 червня фахівці Миколаївського обласного центру профілактики хвороб допомагають херсонським колегам у відновленні матеріально-технічної бази та готуються взяти участь у моніторингу стану водойм сусідньої області.

Що відомо про затоплення внаслідок підриву Каховської ГЕС

  • Російські війська 6 червня підірвали Каховську ГЕС. В зоні підтоплення опинились 80 населених пунктів.
  • На Миколаївщині в Снігурівській територіальній громаді протягом доби рятувальникам вдалося евакуюватися 80 людей, серед яких чотири дитини.
  • Рівень води в акваторіях річок Інгулець та Південний Бугу станом на 10 червня знизився на 36 сантиметрів.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок