У Миколаєві 23 травня провели тренінг з тактичної медицини. Інструктори працюють за алгоритмами НАТО. Близько чотирьохсот людей за два місяці безкоштовно прослухали курс з тактичної медицини від навчально-тренувального центру "КОЛЕСО" на Миколаївщині.
Про це кореспондентам Суспільного розповіла Катерина Шевченко.
Тренінг організували на одній з баз Товариства сприяння обороні України. Групу з десятьох людей розділили на підгрупи. Зі слухачами працюють два інструктори. Відпрацьовують надання домедичної допомоги за протоколом MARCH.
Починають з найрозповсюдженішої причини смерті людей на полі бою та у надзвичайних ситуаціях — масованої кровотечі. Людям роздають турнікети. Показують, як ними користуватись.
"Якщо несвоєчасно або невірно застосувати турнікет, це найтрагічніший наслідок. Це може померти наш поранений. Або в пораненого наступить шок. Гіповолемічний шок", — говорить інструкторка Катерина Шевченко.
Один із засобів зупинки кровотечі — тампонування. По черзі слухачі відпрацювали вправу на манекені, з якого витікає рідина червоного кольору.
"Ми його лише викладаємо українською мовою, для українських курсантів. Тобто це теж саме. Кров, легені, серце — це власне оцей от алгоритм. Що за чим робити. Єдине, що ми пристосовуємось ось до таких більш цивільних, але під вогнем ситуацій. Це от як вимагають сучасні умови", — розповіла керівниця Миколаївського навчально-тренувального центру тактичної медицини "КОЛЕСО" Зоя Філіппова.
Сам алгоритм MARCH передбачає наступні дії:
"Окрім масивної кровотечі, далі за списком іде відновлення дихальних шляхів. Після йдуть травми грудної клітини, ознаки шоку, обігрів пораненого. А вже після цього йде робота з іншими пораненими", — розповів інструктор Андрій.
Володимир, який долучився до тренінгу, говорить, що коли з’явилась така можливість, відклав всі поточні справи.
"Наразі, на даному етапі це дуже важливо. Такі знання повинні бути майже у кожного. І так в житті повинні знати, а зараз при війні це дуже, дуже потрібно", — розповів учасник тренінгу.
"На території України зараз відбуваються бойові дії. Повинні ознайомитись з цим тренінгом та пройти це навчання, бо це дуже важливо. По-перше, надати допомогу собі, а потім забезпечити допомогу своїм близьким", — говорить учасниця занять Катерина.
Всього центр тактичної медицини "КОЛЕСО" в Миколаївській області відпрацював подібні тренінги із близько 400 людьми. Майже половина з них — військові. Але для них окремий курс, який відбувається зазвичай на полігоні. У Миколаєві курси організовують з середини березня 2023 року.
Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.