Перейти до основного змісту
Вода в газоводі: 12 абонентів "Миколаївгазу" залишились без послуги

Вода в газоводі: 12 абонентів "Миколаївгазу" залишились без послуги

Вода в газоводі: 12 абонентів "Миколаївгазу" залишились без послуги
Через самовільне втручання в систему газопостачання потрапила вода. Фото: "Миколаївгаз"

Станом на 16 травня 2023 року у Миколаєві жителі 12 квартир п'ятиповерхівки залишились без газопостачання. До аварійно-диспетчерської служби АТ "Миколаївгаз" надійшов виклик щодо некоректної роботи газового обладнання. На місці бригада виявила самовільне втручання в газову мережу, як наслідок замість газу до приладів споживачів потрапила вода.

Про це розповіла речниця "Миколаївгаз" Ірина Крісанова.

За словами Ірини Крісанової, до аварійної диспетчерської надійшов виклик зі скаргами на некоректну роботу газового обладнання. Фахівці обстежили мережу будинку та знайшли причину пошкодження – в одній з квартир у газовій колонці виявили воду. 12 споживачів були відключені від газопостачання.

"Минулого року більшість людей виїхали, тому з початку бойових дій таких прикрих інцендентів було три, за весь 2022 рік чотири всього. Це було пов'язано з тим, що люди виїхали, потім сталися перебої з водою, тому ніхто нічого не міняв. А зараз люди починають повертатися і трапляються такі випадки", — розповіла Ірина Крісанова.

Потрапляння води в газові мережі, сказала Ірина Крісанова, це аварійно небезпечна ситуація.

"Небезпека не лише в тому, що пошкоджується весь механізм газової колонки. Якщо у когось не закритий вентиль, відбувається загазованість приміщення. Людина повертається, вмикає світло і може статися вибух через накопичення чадного газу. І звичайно, якщо з лічильника ллється вода, то вона потрапляє до газових приладів, тобто всі трубки, пальники необхідно буде міняти, ремонтувати", — сказала Ірина Крісанова.

За словами речниці "Миколаївгазу", роботи на газових мережах і з газовим обладнанням мають виконувати сертифіковані фахівці.

"Газ — це вибухонебезпечна речовина і будь-яка людина з вулиці, навіть якщо вона має теоритичні знання, цього робити не може. Таке трапляється через те, що винаймають людей, які не мають кваліфікації, або намагаються самовільно замінити газові прилади. Часто люди плутають патрубки, тому й вода у газовій мережі", — каже Ірина Крісанова.

Зі слів речниці, власник помешкання, де виявили порушення експлуатації газового обладнання, має сплатити витрати з відновлення функціонування газової системи. Сума буде визначена індивідуально після виконаних робіт з усунення проблеми та повірки приладів обліку.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

.

Топ дня

Вибір редакції

На початок