У Миколаївському академічному художньому драматичному театрі до 10 травня триватиме виставка "Збережемо спадщину". В експозиції представлені вироби з художньої обробки металу Володимира Туровського та вишивка Олександри Яневої.
Про це кореспондентам Суспільного розповів директор-художній керівник Миколаївського академічного художнього драматичного театру Артем Свистун.
"Виставка відкрита напередодні Великодня, 12 квітня, в театральному салоні. Будь-який відвідувач вистав театру безкоштовно зможе відвідати й виставку. Театр співпрацює із Благодійним фондом "Індиго" щодо реалізації творчих проєктів, знайомства містян з роботами майстрів через виставки", — розповів Артем Свистун.
"Щороку в театрі відбуваються заходи до пасхального свята. Чому назва "Збережемо спадщину"? Бо це і є наша спадщина: вишивка хрестиком, чеканка, різьблення — це сакральне народне вміння", — розповіла голова правління Миколаївського обласного благодійного фонду "Індиго" Ольга Криницька.
"На виставці представлені яскраві вироби з різьблення, гравіювання заслуженого майстра народної творчості України Володимира Туровського та роботи з вишивки: ікони, картини, рушники, — молодої талановитої майстрині Олександри Яневої", — сказала Ольга Криницька.
Олександра Янева — тренерка приватної стайні, за освітою викладачка математики та економіки. За словами Ольги Криницької, присвячує творчості весь вільний час.
"Багато з робіт, що представлені на виставці, створювались під час чергування на стайні, в умовах світломаскування знаходила місце, де можна було безпечно увімкнути електрику. В експозиції є рушники, картина з конями, дві роботи в китайському стилі і три картини в стилі Альфонса Мухи", — розповіла Олександра Янева.
Картини та рушники Олександра Янева вишиває хрестиком. Техніку вишивки опановувала самостійно.
"Були помилки із вузликами. Років 10 тому мене виправила викладачка з інституту культури, показала, як повинно бути. Решту сама опановувала — читала книжки. Я з дитинства пробую вишивати", — сказала Олександра Янева.
Володимир Туровський представив вироби з художньої обробки металу. Митець займається чеканкою та гравіюванням майже 30 років. У 1983-му став учасником міжнародної виставки в Болівії. У 2002 році отримав почесне звання заслуженого майстра народної творчості України.
Читайте також
Оберіг на перемогу. У Миколаєві відбувся майстер-клас із розпису писанок
"Піднімемо хлопцям і дівчатам настрій!" Волонтери відправили з Миколаєва 140 пасок для військових
Виготовлення великодніх листівок та крашанок. У Миколаєві організували майстер-клас для дітей-переселенців
Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.