"Зелена країна". На Миколаївщині висаджували лісові дерева

"Зелена країна". На Миколаївщині висаджували лісові дерева

"Зелена країна". На Миколаївщині висаджували лісові дерева
Заліснення на Миколаївщині. 29 березня 2023 року. Фото: Федір Бондар/Суспільне Миколаїв

Понад 14 тисяч сіянців "Сосни кримської" та "Дуба звичайного" висадили 29 березня у Баштанському районі. Заліснили три гектари Березнегуватської громади.

Про це кореспондентам Суспільного розповів голова Державного агентства лісових ресурсів України Юрій Болоховець.

За словами Юрія Болоховця, Миколаївська область є пріоритетною у справі заліснення.

"Зелена країна". На Миколаївщині висаджували лісові дерева
Ділянка, яку підготували для заліснення. Фото: Федір Бондар/Суспільне Миколаїв

"В рамках реалізації програми президента "Зелена країна" переважна більшість територій знаходиться саме на півдні і сході. Тому що це вільні території, на яких не було раніше насаджень, ці землі місцеві органи влади передавали, тому що ці землі непридатні для сільськогосподарського виробництва, там будуть насаджуватися ліси", — розповів голова держагентства.

До висадки нового лісу долучилися бійці Збройних сил України. Взяв участь в акції військовослужбовець Володимир.

"Зелена країна". На Миколаївщині висаджували лісові дерева
До робіт залучили військових. Фото: Федір Бондар/Суспільне Миколаїв

"Як заповідали наші предки: чоловік повинен у житті побудувати будинок, народити дитину і посадити дерево", — сказав військовий.

Директор Південного лісового офісу Олександр Грицай розповів, що п’ята частина лісів Миколаївщини, а це майже 17 тисяч гектарів з усіх 84-х тисяч, заміновані або засмічені вибухонебезпечними предметами.

"У першу чергу розміновуються населені пункти, лінії електропередач, сільгоспугіддя. І тоді переходять до лісових масивів, де ми будемо на осінь їх так само далі заліснювати", — розповів Олександр Грицай.

Загалом восени 2023 року планують висадити на Миколаївщині понад дві з половиною тисячі гектарів нових лісів.

Як розповів Юрій Болоховець, у 2022 році на Миколаївщині горіли майже 2 тисячі 300 гектарів лісів. У 2021-му полум'я охопило менше ніж шість гектарів.

"Така різниця викликана бойовими діями та обстрілами з боку російських військ. В умовах війни не було можливості гасити пожежі", — пояснив голова держагентства.

Леонід Шульга був майстром лісу на Кінбурнській косі. Зміг перебратися на неокуповану територію та продовжує працювати. Розповів про масштаби й причини лісових пожеж на півострові.

"Близько тисячі гектарів згоріло верховою, а рештою лісу пройшла низова пожежа. То цей ліс — ми сподіваємося, що він відійде. Російські військові, коли до нас приїжджали і від’їжджали, вони самі підпалювали ліс і їхали. Ми розуміємо, що коли вони техніку ставлять. Щоб їх там не спалили", — сказав лісничий.

"Зелена країна". На Миколаївщині висаджували лісові дерева
Висаджують сіянці "Сосни кримської". Фото: Федір Бондар/Суспільне Миколаїв

Як розповів директор філії "Баштанське лісове господарство" Микола Гордієнко, насіння для сіянців збирали на Миколаївщині.

"Дуб звичайний" вирощений на території Миколаївської області, а сосна, вже із закритою кореневою системою, вирощена у лісонасіннєвому центрі Львівської області, але з насіння, яке зібрали у Баштанському районі", — сказав Микола Гордієнко.

Читайте також

На Миколаївщині на міні підірвався автомобіль ДСНС

У Миколаєві триває демонтаж бігбордів та кіосків — директор департаменту протидії корупції

Як відновити втрачені документи: розповідає миколаївська юристка

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок