Через обстріли Миколаєва станом на березень 2023 року руйнацій зазнали 2 428 будинків та 60 господарчих споруд, внаслідок чого накопичилося будівельне сміття. Після сортування уламки конструкцій місцева влада планує використовувати як вторинний будівельний матеріал
Про це кореспондентам Суспільного розповів перший заступник міського голови Віталій Луков.
"Триває три напрямки роботи, де два основні: це пошук компанії-партнера, яка могла б розпочинати переробку будівельного сміття, яке є в нас місті внаслідок руйнування. Також закупівля власної машини, яка буде подрібнювати бетон, цеглу. Також звернулися до посольства Данії з проханням надати нам таку машину ще одну",— сказав Віталій Луков.
За словами віцемера, крім техніки також потрібні експертні висновки й проєктна документація. Та є й ще одне нагальне питання — пошук місця для полігону.
"Департамент житлово-комунального господарства розробляє місця, майданчики разом з обласною державною адміністрацією, де можна буде складати дане сміття, щоб потім можна було його переробляти", — розповів Віталій Луков.
За даними районних адміністрацій, внаслідок російських обстрілів в Миколаєві утворилося приблизно 22 тисячі кубічних метрів будівельного сміття. Ці відходи потрібно відсортувати, а небезпечні матеріали, такі як ртуть чи пластик – утилізувати, каже екологиня Інна Тимченко.
"Небезпека перш за все в тому, що невідомо, яка їхня морфологія. Тобто, який склад цих відходів. Це несе загрозу, бо і будь-який вид сміття, вид відходів, який починає розкладатися, виділяти забруднювальні речовини, токсини, потрапляти в ґрунт", — говорить Інна Тимченко.
За підрахунками Державної екологічної інспекції південно-західного округу, збитки екології внаслідок російських обстрілів у Миколаєві станом на березень 2023 року сягають орієнтовно понад 60 мільярдів гривень.
У жительки Миколаєва Тетяни російські обстріли пошкодили квартиру. Сталося це 13 жовтня 2022 року. Внаслідок тієї атаки загинуло семеро людей. Жінка говорить, подвір'я було завалене уламками будинку та речами зі зруйнованих квартир.
З того часу, за її словами, завдяки комунальним службам ситуація покращилася, але не вирішилась.
"Хотілося б потепління, сонячні промені зустріти, коли на подвір'ї порядок. Трохи насторожує, коли вітер. Дім під дією опадів і вітру руйнується. І коли вітряна погода – виходиш з побоюваннями, бо якісь конструкції можуть завалитися", — розповідає Тетяна.
За словами Тетяни, через руйнування, станом на березень 2023 року, живе у сусідів. Вважає, що будівельне сміття можна використати на благо міста.
"Я так розумію, що ці каміння навіть можна використовувати. У ті ж самі панелі. Думаю, чому не прибирають. Можливо, на це будівельне сміття є якісь свої плани", — додає жінка.
Пані Алла живе в триповерховому будинку поблизу знищеного росіянами студентського гуртожитку. Її будинок в момент обстрілів вистояв, але конструкції гуртожитку полетіли на подвір'я.
"Усі своїми силами каміння повиносили, сміття прибрали, дорогу розчистили. Там же неможливо було пройти", — говорить Алла.
За словами Віталія Лукова, проблему будівельного сміття будуть вирішувати у 2023 році. Конкретні терміни станом на березень невідомі.
Читайте також
На Миколаївщині 80 відсотків земель готові до посіву: які проблеми постали перед аграріями
На Миколаївщині зросла кількість хворих на туберкульоз
У тестовому режимі. У Миколаєві відновили рух трамвая за маршрутом № 7
Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.