Після зими без снігу та дощу на Кінбурнській косі зацвіло орхідне поле. П’ять видів цієї рослини занесені до Червоної книги світу. Чи квітнутимуть орхідеї і далі в умовах посухи – у репортажі Суспільного
Поле в 60 га – найбільше в Європі місце скупчення степових орхідей. Цим квітам потрібне тепло та волога, - говорить в.о. директора природного парку "Білобережжя Святослава" Юрій Козловський.
- Дивно те, що взагалі через таку посуху вони ще тут є, бо, як правило, їм потрібно багато вологи. Враховуючи, що всю зиму не було дощів і опадів, то фактично вологи мало, але, на нашу радість, все ж таки вони розцвіли, - каже Юрій Козловський
На Кінбурні чи не вперше зима минула без опадів. Якщо такі засухи будуть продовжуватись багато років підряд, то це може вплинути навіть на популяцію, тому що не буде відповідних умов для відтворення рослин.
Господарська діяльність тут дозволена, але не в період цвітіння рослин та тільки випасання худоби.
Для того, щоб степ відновлювався, він повинен, скажімо так, зазнавати певного тиску з боку тварин, які виїдають масу трав’яну , яка на наступний рік вже буде не мортмасою – омертвілою, а це дасть можливість відновлюватись тим рослинам, які перебувають у ґрунті, - каже Юрій Козловський.
Зозулинці, так ще називають орхідеї, знаходяться під охороною національного природного парку "Білобережжя Святослава" та регіонального парку "Кінбурнська коса".
Якщо наступної зими йтиме сніг та дощ, популяція орхідей на Кінбурнській косі відновиться повністю.
Авторка-операторка: Валентина Гурова.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Миколаївські дуби нанесли на мапу
- У Миколаєві квітнуть сакури
- Врожайність на Миколаївщині залежатиме від стану вологи в ґрунті
- На Миколаївщині триває сезон активності кліщів
- За час карантину в Миколаївському зоопарку з’явились на світ нові мешканці