Ринок праці на Миколаївщині: як вплинула війна та які зміни відбулись

Ринок праці на Миколаївщині: як вплинула війна та які зміни відбулись

Ринок праці на Миколаївщині: як вплинула війна та які зміни відбулись
. Фото: Суспільне Рівне

На Миколаївщині, попри повномасштабну війну, зменшилась кількість людей, що мають статус безробітних. У 2022 році цей показник становить 36 тисяч жителів області, що на 21 відсоток менше, ніж 2021 року.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла заступниця директора Миколаївського обласного центру зайнятості Людмила Алпєєва.

За словами фахівчині, протягом 2022 року понад вісім тисяч безробітних працевлаштувалися, а допомогу по безробіттю отримали 31 тисяча людей.

"Найбільше звернень до служби зайнятості були протягом травня-червня 2022 року, коли ми реєстрували понад три, три з половиною тисячі людей як безробітних. Починаючи з липня, зареєстрованих ставало трохи менше і протягом листопада-грудня отримували статус в середньому тисяча безробітних", — каже Людмила Алпєєва.

Зі слів Алпєєвої, у 2022 році на Миколаївщині майже на 50 відсотків зменшилася кількість роботодавців, з якими співпрацювала обласна служба зайнятості. Скорочення роботодавців фахівчиня пов’язує з тим, що чимало підприємців переїхали до більш безпечних регіонів.

"Обласна служба зайнятості протягом 2022 року залучила до співпраці понад дві тисячі роботодавців і наповнила базу даних понад дев’ятьма тисячами вакансій. Але це вдвічі менше, ніж 2021 року, коли у нас було 20 тисяч вакансій", — говорить Людмила Алпєєва.

Станом на 29 грудня, за словами фахівчині, центр зайнятості пропонує орієнтовно 400 вакансій, більшість з яких належать до таких сфер, як державне управління, охорона здоров’я, переробна промисловість, торгівля, освіта, транспорт і сільське господарство.

Пріоритетним напрямком роботи у 2022 році, зі слів Людмили Алпєєвої, було надання допомоги вимушеним переселенцям.

"2022 року за послугами служби зайнятості звернулися 1 300 внутрішньо переміщених осіб, з яких 300 вже отримали роботу", — говорить Людмила Алпєєва.

Читайте також

На деокупованій Миколаївщині працюють над відновленням проїзду до обласного центру

Ракетний обстріл України 29 грудня: яка ситуація на Миколаївщині. Хроніка подій

На Миколаївщині вночі горіли два житлові будинки у Баштанському районі

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок