Під час атаки Миколаєва дронами-камікадзе ввечері 16 жовтня пошкоджень зазнав виробничий цех одного з промислових підприємств міста. Внаслідок обстрілу стався витік соняшникової олії, яка з території підприємства ллється на вулиці Миколаєва.
Чим загрожує така кількість олії та як місто боротиметься з наслідками витікання, дізнавалися кореспонденти Суспільного.
Вдень 17 жовтня після аварії місцеві мешканці прийшли з пляшками, аби набрати собі запасів. Василь каже, чув вибух, про витік дізнався з новин.
"Був витік масла, олії соняшникової. Прийшов набрати. Можливо, згодиться. Набрав приблизно 20 літрів", — сказав чоловік.
Перший заступник міського голови Віталій Луков повідомив, довелося пустити олію в зливову каналізацію, аби та не підтопила будинки містян.
"Це сотні, якщо не тисячі тонн. Ми змушені були звернутися й до порту. У них є спеціальні бони, які можуть локалізувати жирну пляму на воді. Є інша проблема — куди її далі утилізовувати. Наскільки це вогненебезпечна рідина. Нам вдалося домовитися з власниками компанії. Вони будуть оплачувати дані послуги, а далі витребувати їх від ворога", — сказав Віталій Луков.
Коли олія потрапляє до водоймищ, вона утворює жирну плівку на поверхні води — це порушує доступ повітря, що може призвести до замору риби, розповіла екологиня Інна Тимченко.
"Небезпечно, коли вона вже вкривається тонким шаром, тоді її дуже важко локалізувати. На відміну від нафтових плівок, соняшникова олія швидко перетворюється в емульсію з водою, що також її може розкинути на дальню територію", — розповіла Інна Тимченко.
Водночас екологиня каже, якщо це природні компоненти, то наслідки будуть меншими ніж, наприклад, від технічних масел.
Кореспонденти Суспільного намагалися поспілкуватися з керівниками компанії, але на місці їх не було, на телефонні дзвінки станом на 17 жовтня не відповідають. Суспільне надіслало інформаційний запит, де поставило питання щодо руйнування резервуарів та участі компанії в ліквідації наслідків витоку олії.
Що відомо
- В ніч проти 17 жовтня російські військові атакували Миколаївську область п'ятнадцятьма дронами-камікадзе типу "Shahed-136". Одинадцять дронів збили Збройні сили України. Травмованих та загиблих внаслідок атаки немає.
Читайте також
Удар дронів-камікадзе по фармацевтичному складу не вплине на ситуацію з медикаментами — начальник Миколаївської ОВА
"Зайнялося таким полум’ям, що аж жар в обличчя": миколаївці розповіли про атаку міста дронами-камікадзе
Критична інфраструктура Миколаївщини працює на 100 відсотків — начальник ОВА
Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.