Овочі подорожчали, а мед — ні. Як змінилися ціни на продукти в Миколаєві

Овочі подорожчали, а мед — ні. Як змінилися ціни на продукти в Миколаєві

Овочі подорожчали, а мед — ні. Як змінилися ціни на продукти в Миколаєві
Продукти, які користуються найбільшим попитом на ринку. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

У Миколаєві спостерігається зріст цін на продукти. Найсуттєвіше виросла вартість яєць. Проте в Мінагрополітики запевняють в листопаді ціни підуть на спад.

Кореспонденти Суспільного пройшлися супермаркетами та ринками і запитали миколаївців, що купують та як реагують на ціни.

Економіст Аркадій Дабагян серед причин загального зростання цін називає місцезнаходження певного виробництв на тимчасово окупованих територіях, а також обмеженість логістики через війну.

"Однією зі складових такого зросту цін є ріст попиту, який може бути обумовлений тим, що люди мають побоювання і надто швидко купують продукти. Ринок саморегулюється. Для того, аби врегулювати ціни достатньо, щоб вони зрівнялись, а вони вже зрівнялись, і перебільшили європейські. Тоді ми будемо мати надходження товарів з Європи і, звісно, зменшення цін", — розповів експерт з економіки.

На ринках міста зросли ціни на фрукти: за кілограм лимонів доведеться викласти 70-80 гривень, за апельсини — 150 грн. Вартість яблук коливається в межах 17-25 гривень.

"На яблука — врожай возять з Чернівців, тому дешеві. Груша, слива, помідори, огірки — возять з Умані. Тому і ціна така. Відстань, дорога. Цитрус возять. Раніше теплоходами возили, дешеві були. Долар був порівняно... Зараз долар підняли", — пояснює продавчиня Тетяна.

Кілограм капусти в Миколаєві можна придбати за 25 гривень, аналогічний прайс і на буряк, моркву — за 35 грн. Помідори інколи доходять до 90 гривень за кілограм, огірки – 70 грн. Ціна за кілограм рису подекуди сягає 50 гривень, на гречку коливається в межах 70-90 грн.

Овочі подорожчали, а мед — ні. Як змінилися ціни на продукти у Миколаєві
Вартість меду у Миколаєві практично не змінилася. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

А ось ціни на мед – стабільні і не піднялися навіть з початком повномасштабного наступу російських військ в Україну, кажуть продавці. Ось тільки нарікають, покупців мало.

"Люди виїхали. Ми сидимо, платимо за місце. Немає реалізації меду. Ну, раз на тиждень можна продати три кілограми, чотири кілограми", – говорить продавчиня Олександра.

Овочі подорожчали, а мед — ні. Як змінилися ціни на продукти у Миколаєві
Ціни на хліб також різняться між собою в декілька гривень. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Миколаївець Микола Петрович купує на ринку сім батонів. Каже, закупки робить двічі на місяць. Але здебільшого задовольняється запасами, які підготував завчасно.

"Ну, ціни збільшилися. Втричі, як мінімум. Ображатися не можна, бо війна, могло бути і гірше. В 60-ті роки, коли холодильників ще було мало в людей, люди заливали ковбасу, сало, м'ясо смальцем. Ну і я таким чином кілограмів 50 запасів зробив", – розповів Микола Петрович.

Ціни на м'ясо коливаються в тих же межах, що і влітку. Зокрема, за кілограм свинини доведеться викласти 180 гривень. З травня зросли в середньому на 10 гривень ціни на ковбасу, сосиски і сир, кажуть продавці.

Овочі подорожчали, а мед — ні. Як змінилися ціни на продукти у Миколаєві
Вартість ковбасних виробів на одному з ринків Миколаєва. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Але найбільше подорожчали яйця. Ціна за десять штук на ринках сягають 70-80 гривень. В супермаркетах можна знайти дешевші – трохи більше ніж 50 гривень. Продавці мотивують такий "стрибок" зменшенням поголів'я курей, низькою сезонною несучістю та подорожчанням корму.

За інформацією Держстату, споживчі ціни за минулий місяць зросли на 1,9 відсотка. У Мінагрополітики вже зазначили, що ціни, зокрема, на яйця, в листопаді підуть на спад.

Читайте також

Відомо про вісьмох загиблих внаслідок нічного обстрілу Миколаєва

ВМС знищили російський спостережний пункт поблизу Очакова, що на Миколаївщині

Підтримував РФ у соцмережах. Жителю Миколаївщини повідомили про підозру

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок