ВПО на Миколаївщині. Де шукати допомоги

ВПО на Миколаївщині. Де шукати допомоги

ВПО на Миколаївщині. Де шукати допомоги
. Жінка в Центрі для ВПО. Миколаїв, серпень 2022 року. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

У Миколаївській області станом на 15 жовтня зареєстровано майже 106 тисяч внутрішньо переміщених осіб, проте щодня їхня кількість збільшується. Вимушені переселенці, які переїхали з найбільш небезпечних територій до Миколаївської області, найчастіше стикаються з такими проблемами, як пошук житла, роботи та отримання виплат на проживання.

Про це в ефірі Українського радіо: Миколаїв розповіла директорка департаменту соціального захисту населення Миколаївської обласної військової адміністрації Оксана Єльчієва.

"Після 24 лютого почалося активне переміщення осіб у межах області з найбільш небезпечних територіальних громад, зокрема, з Шевченківської, Горохівської, Снігурівської, Галицинівської, до північних територій: до Первомайська, Вознесенська. З Миколаєва багато осіб переміщувалися в межах області через щоденні ракетні обстріли міста", — каже Єльчієва.

  • Скільки ВПО зареєстровано на Миколаївщині

Як повідомила очільниця департаменту, станом на 13 жовтня на території області перебуває на обліку 100 тисяч 257 внутрішньо переміщених осіб (ВПО), з них 26 тисяч 414 — діти. Це переселенці, які зареєструвалися після 24 лютого 2022 року.

Разом з тими людьми, які були зареєстровані до 24 лютого 2022 року, загальна кількість складає 105 тисяч 895 внутрішньо переміщених осіб.

"Багато осіб приїхали з Херсонської області, Донецької, Луганської, Запорізької, Харківської областей. За оперативною інформацією районних військових адміністрацій, з Миколаївської області після 24 лютого евакуювалися в більш безпечні регіони України понад 200 тисяч осіб. Ми продовжуємо опікуватися тими, хто виїхав", — каже Оксана Єльчієва.

ВПО на Миколаївщині. Де шукати допомоги
Зруйнований будинок в одній з громад Миколаївщини. Через російські обстріли українці шукають прихисток на безпечних територіях. Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв

На території області Міністерством реінтеграції та тимчасово окупованих територій визначено 26 територіальних громад, які входять до переліку тих, що розташовані в районі проведення бойових дій або у місцях окупації, оточення, блокування.

За словами директорки департаменту, у людей, які переїжджають на територію Миколаївської області, насамперед виникають потреби у житлі, грошовій допомозі та встановленні статусу внутрішньо переміщеної особи.

  • Грошові виплати

"Вісім громад з Баштанського району Миколаївщини, п'ять — з Вознесенського району, 13 — з Миколаївського. Ті особи, які перемістилися з цих громад, мають право на отримання грошової допомоги. Таку допомогу призначено 79 тисячам 565 особам, що фактично становить понад 92 відсотки від загальної кількості осіб, які звернулися по таку допомогу", — говорить Оксана Єльчієва.

Цей вид державної допомоги, зі слів Єльчієвої, можна отримати як через портал "Дія", так і при особистому зверненні до відділу соціального захисту населення тієї громади, де наразі перебуває людина. Крім того, як зазначає очільниця Департаменту, грошову допомогу можна отримати й від міжнародних організацій.

"Є можливість протягом трьох місяців отримати кошти у розмірі 2200 грн щомісяця, звернувшись через електронний портал Єпідтримка", — каже Оксана Єльчієва.

  • Житло для ВПО

За словами чиновниці, серед інших питань, які є важливими для вимушених переселенців, це пошук житла.

На території області, каже Єльчієва, створено 16 тисяч 239 місць тимчасового розміщення внутрішньо переміщених осіб.

"На сьогодні (13 жовтня — ред.) фактично 15 тисяч 507 місць зайняті, але є вільні місця. В разі потреби можна звертатися до відповідних управлінь соціального захисту населення, до відділів територіальних громад. Також можна зателефонувати за номером гарячої лінії 0980313141, сказати про свої потреби, і ми їх обов’язково вирішимо", — говорить Оксана Єльчієва.

ВПО на Миколаївщині. Де шукати допомоги
Кімната, де проживають ВПО в Миколаєві. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Крім того, за словами директорки Департаменту, в області активно працює програма, згідно з якою кожна людина або сім’я, яка має приватне домоволодіння, може розмістити у себе внутрішньо переміщених осіб і отримати за це компенсацію.

"Раніше компенсація складала за одну людину 450 грн на місяць, на сьогодні, враховуючи, що в опалювальний період вартість комунальних послуг збільшується, сума збільшена Урядом до 900 грн", — розповідає Єльчієва.

За словами директорки департаменту, жителі області, зокрема, вразливі категорії населення, в тому числі і переселенці, також мають можливість отримувати гуманітарну допомогу, а завдяки співпраці з обласною службою зайнятості людям зі статусом ВПО допомагають знайти роботу.

Читайте також

Підтримка ментального здоров'я. Жителі Миколаєва та ще двох громад можуть отримати психологічну допомогу безкоштовно

Герой України. Президент Зеленський нагородив начальника управління СБУ в Миколаївській області

Допоможемо багатьом. Морпіх миколаївської бригади Діанов вирішив передати зібрані донати на лікування побратимів

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок