Станом на 16 грудня у всіх п’яти підрозділах міста Миколаєва встановлена система "Розумна пожежна частина". За її допомогою надзвичайники можуть керувати температурними показниками в будівлі, рівнем кисню в спальних приміщеннях тощо.
Про це кореспондентам Суспільного розповів начальник Центру оперативного зв'язку Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Миколаївській області Леонід Бойко.
Пожежно-рятувальна частина №2, що розташована в Центральному районі Миколаєва, найстаріша з усіх п’яти підрозділів. Частина обслуговує Центральний район міста, мікрорайони Намив та Ліски. Саме з неї розпочали впроваджувати проєкт "Розумна пожежна частина".
"Ця пожежно-рятувальна частина вирізняється тим, що це бойова частина, експериментальна, на якій ми відпрацьовуємо нові модулі, технології, протоколи і потім вже впроваджуємо їх в інших частинах", — розповів Леонід Бойко.
Завдяки інновації для організації роботи підрозділу диспетчер робить два або три кліка. Спочатку натискає на необхідне відділення, потім на кнопку "Тривога".
"У нас на панелі керування позначена техніка, яка буде виїжджати, є кнопка старту "тривога", а також всі наші пристрої, якими можна керувати. Можемо освітлення включати та виключати, є ряд голосових повідомлень, які також ми можемо включати", — говорить Леонід Бойко.
Дії диспетчера показуються підрозділам: в автоматичному режимі вмикається освітлення над автомобілями, які обрані для виїзду, аудіосистема подає сигнал тривоги, а на табло з’являється номер відділення, яке виїжджатиме.
У кожному спальному приміщенні стоїть модуль, який дозволяє відстежувати температуру приміщень, вологість, рівень кисню тощо.
"На основі цих даних можна подавати сигнал диспетчеру або системі вентиляції щодо примусового провітрювання приміщення. Датчик це все фіксує", — говорить Леонід Бойко.
Сергій Коваленко рятувальником працює 21 рік. Говорить, що завдяки автоматизованій системі оперативний виїзд надзвичайників мінімізує наслідки пожежі.
"Змінилося те, що раніше була тривога і не знали, яке відділення виїжджає. Зараз, коли диспетчер оголошує тривогу, то зрозуміло, хто працюватиме за викликом", — каже Сергій Коваленко.
Проєкт "Розумна пожежна частина" почали впроваджувати у 2020 році.
Що відомо
- Станом на 15 грудня 2021 року на території Миколаївської області зареєстровано 2 613 пожеж, що на 37 менше ніж за аналогічний період 2020 року. З них у житловому секторі — 747. Загинуло 45 людей, що на 15 менше ніж у 2020 році, травмована 31 людина, врятували — 64.