Теплопостачання в Миколаєві. Як опалюють соціальні заклади міста

Теплопостачання в Миколаєві. Як опалюють соціальні заклади міста

Теплопостачання в Миколаєві. Як опалюють соціальні заклади міста
. Фото: УНІАН

Теплопостачання для соціальної галузі міста Миколаєва не можуть увімкнути через борги перед акціонерним товариством "Миколаївгаз". "Миколаївоблтеплоенерго" заборгувало газопостачальній компанії 36 мільйонів гривень.

Про це розповів на пресконференції директор "Миколаївоблтеплоенерго" Микола Логвінов.

"Ми готові хоч і сьогодні запустити тепло для соціальної галузі. Та ми не можемо. В нас є борг перед акціонерним товариством "Миколаївгаз" за розподіл газу. Без сплати боргу розблокувати наші прилади обліку не хочуть. Загальна сума боргу 36 мільйонів гривень. Шість мільйонів у нас є, а інші 30 ми плануємо отримати у вигляді фінансової допомоги з бюджету міста", – розказав Микола Логвінов.

У Миколаївській загальноосвітня школа № 25 навчається 326 учнів. Тепло отримують через централізованого постачальника – підприємство "Миколаївоблтеплоенерго". Станом на 20 жовтня опалення ще не увімкнули.

Теплопостачання у Миколаєві. Як опалюють соціальні заклади міста
Школа № 25. Фото: Суспільне Миколаїв

За словами директорки школи Анжеліки Піляєвої, у 2020 році тепло в школі увімкнули після осінніх канікул.

"У нас школа утеплена, тому ті кабінети, які виходять на південь, на сонечко, в них тепло. А ті, які на захід – вранці прохолодно. Деякі діти, які замерзають, одягають верхній одяг, ми їм дозволяємо. Після обіду в нас тепло. Я сподіваюсь, після канікул нам увімкнуть опалення і буде тепло", – розказала Анжеліка Піляєва.

Читайте також: "Миколаїв перебуває у лідерах з впровадження енергоефективних заходів".

У Миколаївській міській лікарні № 5 функціонує котельня індивідуального опалення. Вона працює на альтернативному паливі – пелети зі шкаралупи соняшникового насіння. Тепло увімкнули 19 жовтня. В палатах від 19 до 23 градусів тепла.

"У нас є можливість включити, щоб було тепло. Оскільки я після хірургічного втручання, то без ніякого нарікання включили. Мені було комфортно", – розказала пацієнтка Валентина Штомпель.

За словами заступника головного лікаря з господарчої та адміністративної діяльності Анатолія Орла, у лікарні повністю відмовились від централізованого опалення ще у 2005 році.

"Ми повинні вмикати подачу тепла з моменту виходу постанови міськради про початок опалювального періоду. Посилаючись на численні скарги пацієнтів лікарні, зважаючи на те, що в інфекційному відділенні багато людей, і в інших відділеннях лікарні також, ми увімкнули опалення без постанови міськради", – розказав Анатолій Орел.

Теплопостачання у Миколаєві. Як опалюють соціальні заклади міста
Котельня в Міській лікарні № 5.

За словами синоптика Романа Мурмили, цей тиждень буде відносно теплим з достатньо високими температурами – понад 15 градусів вдень.

"Починаючи з 25 числа і протягом чотирьох днів середні температури становитимуть нижче восьми градусів. Нічні температури близько нуля, а денні десь 10...12 градусів тепла", – розказав Роман Мурмило.

На засіданні регіональної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 20 жовтня заступник міського голови Віталій Луков назвав найпізніший термін увімкнення опалення у закладах соціальної галузі міста – 25 жовтня.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram.

На початок