Перейти до основного змісту
Особливості перебігу COVID-19 у дітей. Що потрібно знати батькам

Особливості перебігу COVID-19 у дітей. Що потрібно знати батькам

Особливості перебігу COVID-19 у дітей. Що потрібно знати батькам
. Фото: FamVeld / Shutterstock

У дітей з міцною імунною системою захворювання на коронавірус протікає без важких наслідків. На Миколаївщині є хворі з дельта-інфекцією.

Про це в ефірі програми "Сьогодні.Головне" розповіла експертка з дитячих інфекційних захворювань Любов Качаліна.

За словами лікарки, захворювання має декілька стадій. Перша — нагадує вірусну інфекцію.

"Протягом першого тижня захворювання може нагадувати грип. Респіраторний синдром: кашель, нежить, висока температура. Коронавірус потрапляє на слизову носоглотки, ока, ротоглотки, потрапляє в кров — іде стадія вірусемії, розмноження вірусу в крові", — сказала Любов Качаліна.

Наступна стадія виникає на другому тижні захворювання. Різко погіршується стан хворого, виникає імунопатологічна стадія, може знижуватися сатурація (концентрація кисню в крові), уражається слизова легень і виникають пневмонії, плеврити, гостра дихальна недостатність.

За словами Любові Качаліної, третя стадія також є важкою: якщо хворий переніс пневмонію у важкому стані, то вона може тривати до дев'яти місяців.

Якщо дитина захворіла, підвищилася температура, то обов'язково треба звернутися до лікаря вже на першій стадії. Лікар має оцінити стан і призначити лікування в залежності від стадії.

Небезпека захворюваності для дітей залежить від імунного статусу. У дітей з міцною імунною системою захворювання протікає без важких наслідків.

"Але небезпека є у дітей з групи ризику. Це, перш за все, діти з ожирінням І, ІІ ступеня, з цукровим діабетом, онкозахворюваннями, хронічні захворювання дихальної, серцево-судинної системи, хронічні захворювання нирок. Це небезпечно", — сказала Любов Качаліна.

Виявити штам "Дельта" можуть лабораторії Києва.

"Методом полімеразно-ланцюгової реакції (ПЛР) ми встановлюємо чи є коронавірус, чи немає. Діагноз ставиться не за обстеженням, а за клінічним захворюванням, клінічному прояву. Враховуючи особливості протікання дельта-вірусу, ми можемо сказати, що в нас є діти і з дельта-інфекцією. Діагноз ставиться на основі клініки", — розказала Любов Качаліна.

Елементом профілактики захворювання на коронавірус Любов Качаліна назвала вакцинацію.

"По рекомендації ВООЗ діти повинні щепитися з 12 років, але у нас поки це не проводиться. Вакцинується тільки молоде покоління і дорослі. Щепитися повинні і групи ризику: діти і дорослі з ожирінням І, ІІ ступеню, з цукровим діабетом, онкозахворюваннями, хронічні захворювання дихальної, серцево-судинної системи, хронічні захворювання нирок", — розказала Любов Качаліна.

Також експертка нагадала, що неспецифічною профілактикою захворювання на коронавірус є носіння масок та дотримання соціальної дистанції у два метри.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram.

Топ дня

Вибір редакції

На початок