У Миколаєві відбулась стратегічна сесія “Мистецька освіта майбутнього”

У Миколаєві відбулась стратегічна сесія “Мистецька освіта майбутнього”

У Миколаєві відбулась стратегічна сесія “Мистецька освіта майбутнього”
.

Застаріла матеріально-технічна база, надмірна завантаженість учнів, брак професійних кадрів – такі проблеми озвучили батьки та представники мистецьких шкіл під час стратегічної сесії “Мистецька освіта майбутнього”, яка відбулась у Миколаєві.

У стратегічній сесії взяли участь шість зацікавлених сторін: директори мистецьких шкіл та коледжів, викладачі, батьки, представники місцевої влади та ОТГ і співробітники приватних мистецьких закладів. Під час заходу кожна група розробила карти емпатії цільових аудиторій мистецької освіти: карту власної аудиторії та карту учня. Викладачі представляють учасникам заходу їхнє бачення того, що є важливим для учнів.

У Миколаєві відбулась стратегічна сесія “Мистецька освіта майбутнього”

Директор дитячої школи мистецтв імені Льва Нагаєва Олег Караванський із селища міського типу Чорноморське говорить: “Найбільшою проблемою в навчальному закладі є застарілість матеріально-технічної бази. Мистецька освіта має розвиватись у напрямку осучаснення, тому що наразі не завжди вона відповідає запитам здобувачів освіти, не завжди відповідає очікуваннями батьків учнів і не завжди задовольняє власне учнів тим результатом, який вони отримують”.

На заході були присутні радниця та заступниця міністра культури, молоді та спорту.

“Основна проблема в нашій країні - недокомунікованість різних груп зацікавлених осіб, тому що у нас є батьки, викладачі, директори і кожен бачить свою ділянку роботи, відповідає за неї, робить її якнайкраще, віддаючи максимум зусиль, але не бачачи загальної картини, неможливо робити найкраще для загального спільного результату. Нам здається зараз найважливіше – вибудувати цю комунікацію, щоб ми почули один одного, щоб ми зрозуміли які є запити у різних груп”, - говорить радниця міністра культури, молоді та спорту Галина Григоренко.

У Миколаєві відбулась стратегічна сесія “Мистецька освіта майбутнього”

Під час виступу заступниця міністра культури, молоді та спорту Ірина Подоляк сказала: “Ми хочемо, щоб кожна дитина, яка приходить у мистецьку школу, мала належну увагу, отримала належні їй уміння, знання і навички, щоб вони були сучасними, щоб діти були адаптованими до життя в цьому новому, дуже зміненому, світі. Мистецька освіта вона тільки допомогає, вона допоможе і нашій державі відчувати себе у якомусь єдиному культурному просторі. Вона убезпечить нашу державу від таких турбуленцій, за якими спостерігали останніми днями. Мистецька освіта сприяє також розвитку критичного і аналітичного мислення як і підставова звичайна середня освіта. Мистецька освіта допомагає людям чути один одного”.

У стратегічній сесії “Мистецька освіта майбутнього” взяли участь 55 людей із Миколаївської, Одеської, Херсонської, Черкаської та Вінницької областей. Представники міністерства культури, молоді та спорту організують ще дві стратегічні сесії в інших регіонах. Після структуризації отриманих даних, розроблять стратегію розвитку мистецької освіти в регіонах.

Автор - Олександр Гресь, оператор - Сергій Куропятник

На початок