Миколаївська мистикиня Світлана Чебанова створила ілюстрацію до дизайну обкладинки роману-хроніки "Намальовані люди", присвяченого подіям Революції Гідності: зобразила дерево життя, що проростає з розписаної каски майданівця. Про це в ефірі Українського радіо: Миколаїв розповіла сама художниця.
Художниця Світлана Чебанова розповіла, що розписна каска, зображена на обкладинці — символ Майдану.
"Люди збиралися гуртом, розписували ці каски — це були пластикові каски, адже це був мирний протест, це були прості люди. Ці каски стали символом майдану", — говорить Світлана Чебанова.
Читайте також: "Українська абетка для малюків та їхніх батьків. Видання презентували в Миколаєві"
Каска зображена, як горшик, що символізує землю із якої росте дерево життя, на якому є пташки, як символ духу. Перший рівень цього дерева — це квіти, через які воно розквітає, наступний рівень — це плоди, які символізують Боже натхнення та квітка, намальована на вершині — це сонце, що сходить над світом.
"Я дуже швидко намалювала шість різних нарисів, десь може за пів години, має бути видно, що це швидко намальовано, просто емоційно", — додає художниця.
За словами Світлани Чебанової, малюнок вийшов глибоко символічний: з колиски Майдану народжується нове мислення, бо каску ми носимо на голові — це про те, що на Майдані народилося нове мислення нового часу, адже він став поштовхом змін в Україні.
За словами авторки Міли Іванцової, роман "Намальовані люди" писався більше шести років.
Читайте нас у Telegram
Підписуйтеся на Суспільне Миколаїв у Viber