Інженери 14 окремої механізованої бригади цілодобово облаштовують інженерні загородження й розчищають фортифікаційні споруди для руху українських бійців на передньому краю. Також бійці з допомогою наземних дронів мінують позиції російських військ.
3 листопада, у День інженерних військ, в 14 ОМБр розповіли, як працює підрозділ.
У своїй щоденній роботі інженери використовують наземний дрон, виготовлений і зібраний в Україні, каже боєць Володимир. З його слів, ця модель має високу прохідність завдяки гусеницям. Ще одна перевага такої техніки — можливість перевозити близько 500 кілограмів вантажу.
"Це універсальна платформа наземного дрона, яка може використовуватися в декількох цілях. Це — евакуація поранених, підвезення важких вантажів та боєкомплектів на лінію зіткнення. Одна з модифікацій буде мати можливість встановлення дистанційного мінування за допомогою дрона наземних мін", — говорить воїн Володимир.
З допомогою бульдозера БАТ-2, за словами воїна Сергія, на окремих ділянках фронту рівняють дороги, розгортають завали, а також проробляють проходи в інженерних загородженнях.
Як розповів військовослужбовець Ігор, інженерним військам 14 окремої механізованої бригади вдалося адаптуватися до нових викликів і зараз бійці використовують наземні дрони для мінування місцевості та підвезення боєкомплектів. А це, з його слів, допомагає зберегти життя українських захисників.
"Найскладніше в роботі сапера зараз — це мінування переднього краю, бо воно відбувається в темну пору доби. Сапер повинен володіти неабиякими навичками, щоб провести цю роботу в темноті і, можна сказати, навпомацки", — каже воїн Ігор.
За словами воїна 14 ОМБр Юрія, інженерні війська виконують важливі задачі на лінії фронту.
"Це відкопування фортифікаційних споруд, прокладання шляхів, розмінування, щоб українські війська рухалися далі, — каже боєць Юрій. — А ще — замінування, щоб противник не просувався. Це дуже важлива робота і наші хлопці круті".
Інженерні війська мінують позиції переднього краю, завдяки цьому російські війська зазнають втрат у техніці та людях, додають в 14-ій окремій механізованій бригаді.
Шлях 14 ОМБр під час повномасштабної війни
З 24 лютого 2022 року бійці волинської бригади захищали Україну в район кордону з Білоруссю, звідки наступали російські війська. Перші бойові зіткнення відбулися на Київщині і Житомирщині.
Відтоді військовослужбовці 14 бригади брали участь у боях на Миколаївщині, Харківщині, Донбасі та у Запорізькій області. Станом на жовтень 2024 року бригада виконує бойові завдання на Куп'янському напрямку.
Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільне Луцьк. Також ми є у WhatsApp.