Перейти до основного змісту
"Національний кешбек": скільки на Волині виробників і мереж доєдналися до програми

"Національний кешбек": скільки на Волині виробників і мереж доєдналися до програми

Станом на 16 жовтня до 20 виробників на Волині і 11 торгівельних мереж доєдналися до програми "Національний кешбек" у межах урядової ініціативи "Зроблено в Україні".

Про це повідомили в обласній військовій адміністрації (ОВА).

Як покупцям долучитися до програми

Щоб долучитись до програми, спочатку потрібно відкрити спеціальний рахунок в банку — у застосунку, на сайті або фізично у відділенні. Після чого в порталі "Дія" потрібно обрати послугу Національний кешбек, а потім доєднати й активувати картку, на яку буде нараховуватися компенсація.

Кошти надходитимуть на картку щомісяця до 20 числа. Відстежувати їх можна також через Дію. Максимальна сума кешбеку — 3 тис. грн на місяць. Використати кешбек можна на оплату комунальних послуг, медицину, розрахуватися в ресторані, спортзалі, кінотеатрі, задонатити на ЗСУ чи купити військові облігації.

Якщо споживач не визначив рахунок на переказу коштів, виплата кешбеку буде перенесена на наступний місяць.

Які виробники на Волині доєдналися до програми

Зі слів заступника начальника обласного управління економічного розвитку, інвестицій, туризму та курортів Андрія Ткачука, серед найбільших виробників, які доєдналися до програми: ПрАТ "Теремно хліб", ТОВ "Тигрес", ПрАТ "Едельвіка", ПрАТ "ВГП" торгова марка "Ruta", "ТД "Західна молочна група".

Також серед учасників програми 11 волинських торгівельних мереж. Зокрема, придбати товари, які внесено в програму і отримати за них кешбек можна у: супермаркеті "Салют", магазинах "Сім23" та "Сімі", "Наш край", "SPAR", "Салют Експрес", "FORTA", "Estro", "Mr.SCRUBBER", "Дивоцін Луцьк", "Дивоцін Володимир", "Дивоцін Ковель" та мережі АЗК "WOG".

За що критикують "Національний кешбек"

Частина українських аналітичних центрів, серед яких, зокрема, Інститут соціально-економічної трансформації, Інститут економічних досліджень та політичних консультацій, CASE Україна, зробили експертну оцінку "Національного кешбеку". Її висновки — програма "фінансово обтяжлива" для бюджету, а сам механізм кешбеку — "несправедливий", бо він, ймовірно, буде діяти переважно через великі торговельні мережі, що "завдасть шкоди дрібним виробникам та реалізаторам".

Також, йдеться про порушення приватності. Щоб взяти участь у програмі, треба буде надавати повний доступ до даних по транзакціях з картки, а отже, податкова буде бачити не тільки операції в рамках "Національного кешбеку", а й всі інші, які проходять по ній, пояснює юрист Андрій Шабельников: "Кожен має розуміти, що ми надаємо повний доступ до карткового рахунку, з відповідністю якого буде нараховуватись кешбек".

Заступник керівника Комітету ВР з питань податкової та митної політики, народний депутат від фракції "Голос" Ярослав Железняк вказує на ще одну проблему — гроші, отримані по програмі "Національний кешбек", будуть оподатковуватися, а отже фактично людина буде отримувати меншу суму. Уряд подав законопроєкт, який має встановити податкові пільги для кешбеку, проте, каже Железняк, його досі не розглянули.

Економіст Ілля Несходовський, говорить, наразі важко оцінити економічну ефективність програми: "Виробники можуть розраховувати на збільшення обсягів реалізації. Щодо споживачів — якщо ціна у якогось виробника буде, умовно, 40 гривень, а у того, який бере участь в програмі — 50 гривень, ви приймете рішення купувати за 40 гривень. Зараз ми де-факто говоримо про недоведену щодо ефективності програму на 3 мільярди гривень лише тільки на цей рік, яка має якимось чином вплинути на зростання економіки".

В Мінекономіки говорять, програма все ж вплине. "Наші прогнози показують, що "Національний кешбек" може додати 0,25 відсоткового пункту до зростання ВВП до кінця року", — заявила заступниця Міністра економіки України Надія Бігун.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільне Луцьк. Також ми є у WhatsApp.

Топ дня

Вибір редакції

На початок