З 2 вересня в Україні розпочався бета-тест програми "Національний кешбек". Покупці можуть отримувати компенсацію 10% вартості куплених ними українських товарів — тих, що мають позначку "Зроблено в Україні" спеціального формату. Українці можуть долучитись до програми через Дію.
Про це повідомляє Міністерство цифрової трансформації України.
Зазначається, що максимально за місяць учасник програми зможе отримати 3 тисячі гривень кешбеку. Реалізацію програми взяло не себе Міністерство економіки України.
"Відсьогодні кешбек нараховують 7 торгових мереж, в процесі приєднання ще біля 40 закладів торгівлі. В програмі вже зареєстровано 38 тисяч товарів від 600 українських виробників. Заохочення купувати локальні товари створюватиме робочі місця і забезпечить додаткові податкові надходження. Адже до 40% коштів, витрачених на український товар, повертається податками в бюджет і йде на потреби ЗСУ», – наголосила перша віцепрем’єр-міністерка України, міністерка економіки України Юлія Свириденко.
Як долучитися до програми
Щоб долучитись до програми, спочатку потрібно відкрити спеціальний рахунок в банку — у застосунку, на сайті або фізично у відділенні. Після чого в порталі "Дія" оберіть послугу Національний кешбек, а потім доєднайте й активуйте картку, на яку буде нараховуватись компенсація. Кошти надходитимуть на картку щомісяця. Відстежувати їх можна також через Дію. Витратити накопичене можна буде: на комунальні, медичні послуги, транспорт, мобільний зв’язок, спорт, кіно та інше. Також гроші можна буде задонатити на Збройні сили України (ЗСУ) або купити військові облігації.
За які товари нараховується Нацкешбек
Кешбек вже діє на 38 тисячах товарів українського виробництва: продукти харчування, ліки, одяг, побутова хімія і косметика, господарські товари, будівельні матеріали, меблі, іграшки та інші. Список товарів, на які нараховується кешбек, можна переглянути за посиланням — https://madeinukraine.gov.ua/perelik-tovariv.
Список закладів, де нараховують кешбек, оновлюватиметься. Переглянути його можна на сайті — https://madeinukraine.gov.ua/perelik-prodavtsiv.
У Мінцифри зазначають, що програма перший місяць працюватиме у форматі бета-тесту. Виробники та продавці українських товарів, які мають бажання долучитись до Національного кешбеку, ще можуть це зробити через портал Дія.