Двоє випускників з Луцька — переможці всесвітньої олімпіади геніїв у США

Двоє випускників з Луцька — переможці всесвітньої олімпіади геніїв у США

Випускники Луцького ліцею №9 16-річний Юліан Головчук і 17-річний Дмитро Назарук – переможці Всесвітньої олімпіади геніїв у США у напрямку "Робототехніка".

Фінал конкурсу проєктів екологічного спрямування відбувся 10-14 червня у Рочестерському технологічному інституті штату Нью-Йорк. До змагань долучилися школярі із 67 країн світу, розповіла Суспільному заступниця директора МАН України Тетяна Пещеріна.

Юліан і Дмитро кажуть: захопилися вивченням робототехніки торік. Спочатку сконструювали невеликого робота і взяли участь в обласному конкурсі, а згодом поїхали виборювати перемогу на Всеукраїнському етапі. Додають: не очікували, що потраплять на Всесвітню олімпіаду в Америку.

"Проходили змагання у хокейній арені, більш ніж на 5 тисяч осіб. У робототехніці було більш ніж 40 команд і дві з них з України були. Змагання відбувалося так, що на полі змагаються дві команди, у нас була своя частина, у суперників інша", — каже Юліан.

Юліан Головчук і Дмитро Назарук — переможці олімпіади геніїв у США
Юліан Головчук і Дмитро Назарук показують робота, з яким перемогли в олімпіаді. Суспільне Луцьк

Зі слів Дмитра, за виконання роботами поставлених завдань учасникам нараховувались бали: "Наша мета була така, аби робот міг діставати предмети з різних місць, бути компактним і маневровим. І ми сконструювали робота з ЛЕГО, який за допомогою клешні і висувної стріли далеко діставати велику кількість об’єктів".

Двоє випускників з Луцька — переможці всесвітньої олімпіади геніїв у США
Робот, якого зробили випускники Луцького ліцею №9. Суспільне Луцьк

Науковий керівник хлопців — вчитель інформатики Луцького ліцею №9 Андрій Роговський. Він розповів, що робота, якого зробили хлопці, ще не патентували, його планують удосконалити.

Керівник секції "робототехніка" Волинської МАН Андрій Роговський
Керівник секції "робототехніка" Волинської МАН Андрій Роговський. Суспільне Луцьк

Серед учасників Всесвітньої олімпіади геніїв був ще один лучанин — 15-річний школяр Волинського наукового ліцею Олександр Стеблевець. Школяр взяв участь у турнірі у категорії "Програмування".

"У нас було 2,5 години, аби розв’язати якомога більше задач. Програма приймає якісь дані і віддає їх. Той хто розв’язав їх більше, той отримує більший рейтинг", — говорить Олександр. З його слів, він не переміг, але здобув новий досвід.

Олександр Стеблевець
Олександр Стеблевець змагався у категорії "програмування". Суспільне Луцьк

Юліан Головчук і Дмитро Назарук за перемогу у Всесвітній олімпіаді геніїв нагороджені медалями та отримали знижку у розмірі 25 тисяч доларів на навчання у Рочестерському технологічному інституті. Рік навчання у виші, з їх слів, вартує 75 тисяч доларів. Хлопці кажуть – вступатимуть у виші в Україні.

Довідково: Серед учасників Всесвітньої олімпіади геніїв — 51 учень і учениця Малої академії наук України. Під час змагання підлітки презентували власні проєкти у таких категоріях, як "Креативне письмо", "Мистецтво", "Бізнес", "Короткометражний фільм", "Музика", "Наука", "Програмування" та "Робототехніка". Українська делегація привезла 46 нагород – 10 золотих медалей, 15 срібних, 9 бронзових, 11 почесних і гранпрі.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок