На Волині судили чоловіка, який відмовився від служби в ЗСУ через релігійні переконання

На Волині судили чоловіка, який відмовився від служби в ЗСУ через релігійні переконання

У Рожищенському районному суді оголосили вирок безробітному військовозобов'язаному, який відмовився від служби в ЗСУ через релігійні переконання, які забороняють йому брати до рук зброю.

Як зазначили у вироку суду, в жовтні 2022 року військово-лікарська комісія визнала волинянин придатним. Повістку він отримав 8 грудня 2023 року, але у пункті збору відмовився від подальшого проходження служби.

Під час розгляду справи обвинувачений визнав свою провину в ухиленні від мобілізації, але наполягав, що через релігійні переконання може проходити лише альтернативну, не військову службу.

Зі слів чоловіка, він з дитинства входив до релігійної організації "Свідки Єгови", однак у березні 2022 року був виключений з неї і хоче повернутися. Цей факт на суді також підтвердив старійшина релігійного збору міста Рожища. Зі слів свідка, обвинуваченого виключили зі "Свідків Єгови" через неодноразові порушення норм моралі.

Зрештою суд присудив чоловіку покарання у вигляді обмеження воліОбмеження волі - це покарання, що полягає у триманні особи в кримінально-виконавчих установах відкритого типу без ізоляції від суспільства в умовах здійснення за нею нагляду з обов'язковим залученням засудженого до праці на 18 місяців. До липня волинянин може оскаржити вирок в апеляційному суді.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок