"Пакунок малюка": скільки сімей на Волині отримали допомогу з початку року

"Пакунок малюка": скільки сімей на Волині отримали допомогу з початку року

2 275 сімей з початку 2024 року скористалися урядовою програмою "Пакунок малюка" на Волині. Майже дві тисячі з них обрали грошову компенсацію замість бебі-бокса.

Про це повідомила обласна військова адміністрація (ОВА). Як йдеться у повідомленні, з січня по травень 2024 року у пологових будинках та інших закладах охорони здоров’я Волині породіллям видали 421 "пакунок малюка". Ще чотири бейбі бокси сім'ї з новонародженими отримали через органи соцзахисту населення.

Натомість 1 929 волинян написали заяви про призначення грошової компенсації, що дорівнює вартості одноразової натуральної допомоги. 1850 з них вже отримали компенсацію, її розмір у 2024 році становить 7 689 гривень на одну дитину, зазначає ОВА.

Що таке "Пакунок малюка"

"Пакунок малюка" або "бебі-бокс" — це безоплатна допомога від держави для новонароджених. Набір містить усе необхідне для догляду за дитиною у перші місяці її життя.

Під час воєнного стану (плюс один місяць після його завершення) уряд дозволив використовувати ці кошти на будь-які потреби. Також не застосовується вимога використати грошову компенсацію впродовж 12 місяців. Родина може витратити її протягом воєнного стану плюс один місяць без цього обмеження.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок