Бебі-бокс грошима: як волинянки використовують "картку малюка"

Бебі-бокс грошима: як волинянки використовують "картку малюка"

Бебі-бокс грошима: як волинянки використовують "картку малюка"
. Суспільне Волинь

Від початку вересня 844 родини на Волині вже отримали по 5 тисяч гривень на соціальну "картку малюка". Їх можна витратити виключно на дитячі товари у магазинах, які визначило міністерство соцполітики, - розповіла Суспільному начальниця відділу департаменту соцзахисту Волинської ОДА Олена Маркусик.

Щоб придбати більшість з необхідних товарів батьки із сіл мусять їхати до Луцька чи в районні центри. На Волині є 22 магазини де можна розрахуватися соціальною карткою за дитячі товари. Частина з них поки не працюють.

Бейбі-бокс грошима: як волинянки використовують "картку малюка"
Список магазинів на онлайн-платформі "Пакунок малюка". Суспільне Волинь

Речниця однієї з торговельних мереж магазинів побутової хімії Олександра Гнатик телефоном розповіла: у їхніх магазинах розрахунок карткою малюка запрацював поки лише у тестовому режимі.

Суспільне дізнавалося у волинянок, як вони розпорядилися отриманими від Мінсоцполітики грошима.

Щоб отримати виплати, потрібно подати документи в органи соціального захисту чи центр надання адміністративних послуг, розповіла в програмі "Сьогодні. Головне" на Суспільному начальниця відділу обласного департаменту соціального захисту населення Олена Маркусик. З її слів, станом на 28 вересня майже півтори тисячі волинян подали до органів соціального захисту населення заяви на грошову допомогу для новонароджених замість пакунків малюка.

Батьки дитини протягом 12 місяців з дати народження дитини можуть самостійно витратити гроші компенсації для придбання дитині одягу, взуття, засобів гігієни та догляду, текстилю, іграшок, засобів гігієни для породіль”.

Що відомо

  • З 2018 року в Україні при народженні дитини всі родини отримували "Пакунок малюка". Останні зміни до вмісту пакунку внесли у вересні 2019 року.
  • Станом на 10 липня на Волині лишилося всього 50 пакунків для новонароджених. У Луцьку жодного, - про це Суспільному розповіла т.в.о. директора департаменту соцполітики облдержадміністрації Людмила Сірбіненко.
  • Наприкінці липня Кабінет міністрів ухвалив постанову, згідно з якою замість "пакунка малюка" породіллям будуть видавати соціальну банківську картку з 5 тисячами гривень на рахунку.
  • Дитячий фонд ООН в Україні (ЮНІСЕФ) закликав Кабінет міністрів знову видавати породіллям "пакунки малюка" замість грошових виплат.
На початок