Колаборантку з Донеччини на Волині заочно засудили на 8 років позбавлення волі

Колаборантку з Донеччини на Волині заочно засудили на 8 років позбавлення волі

У Луцьку за співпрацю з окупантами та участь в організації російського псевдореферендуму заочно засудили жительку села Миколаївка Волноваського району Донецької області.

За рішенням суду на жінку очікує вісім років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади на строк 15 років та з конфіскацією майна, повідомили в обласному управлінні Служби безпеки України.

За даними слідства, жінка добровільно перейшла на бік РФ та почала співпрацювати з окупантами. До повномасштабного вторгнення вона працювала у відділі впровадження реформ Ольгинської селищної військово-цивільної адміністрації.

Жінка без примусу стала працювати в місцевій "дільничій комісії" росіян, вона агітувала односельців "проголосувати за приєднання" регіону до складу Росії. Крім того, вона неодноразово виступала на місцевих телеканалах та публічно закликала до проведення "референдуму". У день його проведення засуджена працювала на "дільницях" та брала участь в підрахунку голосів.

Обвинувачену судили за ч. 5 ст. 111-1Колабораційна діяльність Кримінального кодексу України. Луцький міськрайонний суд визнав жінку винуватою. Строк відбування покарання рахуватимуть із моменту фактичного затримання колаборантки.

Довідково: розгляд справи відбувся за процедурою "in absentia", тобто за відсутності обвинуваченого.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок