За колабораціонізм у Луцьку судили працівницю культури самопроголошеної "ДНР"

За колабораціонізм у Луцьку судили працівницю культури самопроголошеної "ДНР"

Жителька Волновахи
Жителька Волновахи, яку заочно судили за колабораційну діяльність. Прокуратура Волинської області

Луцький міськрайонний суд визнав винною 30-річну донеччанку в колабораційній діяльності та виправдовуванні й визнанні правомірною тимчасової окупації частини території України.

Про це повідомили в пресслужбі обласної прокуратури.

З матеріалів справи відомо, що до окупації міста Волновахи російськими військами жінка працювала завідувачкою відділу "Центру культурних послуг" Волноваської міської територіальної громади.

У березні 2022 року жінка погодилася на пропозицію окупаційної адміністрації держави-агресора обійняти посаду виконувача керівника незаконно створеного "муниципального бюджетного учреждения "волновахский районный дворец культуры им. в.а. жоги". Надалі вона організовувала та брала участь у проведенні масових політичних та інформаційних заходів на підтримку Росії та її збройних формувань.

Також вона виготовляла агітаційні відеоматеріали до "дня прапора днр", "дня конституції російської федерації", записувала інтерв'ю, в яких прославляла російських військових та принижувала все українське, які розміщувала в месенджері Telegram.

Луцький міськрайонний суд призначив донеччанці 11 років позбавлення волі із позбавленням на 15 років права обіймати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування, органах державного управління і контролю, підприємствах і організаціях державної та комунальної власності, а також із конфіскацією майна.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок