У Луцьку заочно засудили жительку Мелітополя за колабораціонізм

У Луцьку заочно засудили жительку Мелітополя за колабораціонізм

На Волині заочно судили жительку окупованого Росією Мелітополя на Запоріжжі за добровільне прийняття посади в складі окупаційної "Адміністрації Запорізької області".

Про це сказано у вироку Луцького міськрайонного суду від 9 квітня 2024 року.

Що відомо про колабораційну діяльність жительки Мелітополя

Посаду в незаконних органах, а саме "начальника Мелітопольського міського управління соціального захисту Міністерства праці і соціальної політики" жінка прийняла в грудні 2022 року, коли Мелітопольська міська територіальна громада була захоплена російськими військами.

За версією слідства, громадянка України забезпечувала незаконну державну політику Росії на території Мелітополя та підтримувала ідеї "російського світу".

Показання свідків

Під час розгляду справи суд у режимі відеоконференції допитав трьох свідків, які працювали з нею до початку повномасштабного вторгнення. Перший свідок розповів, що був її заступником до моменту окупації. Зі слів чоловіка, обвинувачена почала співпрацювати з окупаційною владою, а її донька з онуком виїхали до Європи.

Свідчення у суді давала також колишня начальниця обвинуваченої. Влітку 2022-го на робочому місці вона дізналася, що на роботі залишиться лише той, хто готовий працювати в складі окупаційної адміністрації.

Третій свідок із підсудною жителькою Мелітополя був знайомий по робочих питаннях. Він розповів, що 25 лютого 2022 року жінка роздала трудові книжки працівників і повідомила, що управління соціального захисту буде переходити під російське законодавство.

Яке рішення прийняв суд

Луцький міськрайонний суд визнав жительку Мелітополя винною у справі за статтею Кримінального кодексу України про колабораційну діяльність та позбавив її волі на 5 років із позбавленням права обіймати посади в органах державної влади на 15 років.

Також суд погодив конфіскацію усього майна жінки, а саме квартири. Строк відбування покарання рахуватимуть із моменту її фактичного затримання.

Довідково: Розгляд справи відбувся за процедурою "in absentia", тобто за відсутності обвинуваченої.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок