"На полі бою холодний розум рятує життя", — боєць волинського підрозділу Нацгвардії України

"На полі бою холодний розум рятує життя", — боєць волинського підрозділу Нацгвардії України

Після року служби на Запорізькому напрямку Максим служить у Луцьку
Після року служби на Запорізькому напрямку Максим служить у Луцьку, квітень 2024 рік. Нацгвардія України

Військовослужбовець Максим нині служить у волинському підрозділі Національної гвардії України. Понад рік боєць відслужив на Запорізькому напрямку, брав участь у боях з російськими військами.

Історію захисника розповіли на сторінці військової частини 1141 Нацгвардії України.

Максим родом з міста Ізюм на Харківщині. У 2017 році він пішов навчатися у Національну академію Національної гвардії України. Після академії гвардієць потрапив на службу в підрозділ Нацгвардії на Вінниччині, а від початку повномасштабної війни Максим понад рік воював на Запорізькому напрямку.

"На полі бою холодний розум рятує життя. Попри біль і втрати, командир підрозділу повинен зосередитися на тому, щоб приймати негайні рішення та керувати ситуацією задля збереження особового складу і досягнення стратегічних цілей", — говорить нацгвардієць.
"На полі бою холодний розум рятує життя", — військовослужбовець волинського підрозділу Нацгвардії України
Максим після закінчення навчання. Нацгвардія України

Військовослужбовець розповідає, що у його підрозділі служили бійці віком від 32 до 35 років, були й старші чоловіки, які мали хорошу фізичну підготовку. За час перебування на фронті були різні ситуації – нацгвардійці йшли в наступ, відбивали ворожі атаки, утримували позиції.

"Наші вороги розкидаються людьми. Для них це не важливо і навіть при обстрілах вони б'ють по своїх. Це — разюча різниця між українським стилем ведення війни й російським", – каже Максим.
"На полі бою холодний розум рятує життя", — військовослужбовець волинського підрозділу Нацгвардії України
Максим під час військової служби. Нацгвардія України

Гвардієць каже, що під час перебування на лінії фронту були моменти, коли підрозділ сильно обстрілювали, попали в бліндаж. Коли вже по позиціях націлювався дрон, то єдине що врятувало життя – це підбитий танк, який стояв на траншеї, говорить Максим, сховалися під нього.

"Для того, щоб вижити, не варто стресувати й панікувати. Потрібно взяти себе в руки і діяти згідно з тими можливостями, які існують на даний момент. Наприклад, знайти інше укриття, поміняти позицію, комунікувати з іншими", — ділиться досвідом Максим.

Нині Максим служить у волинському підрозділі Нацгвардії. Каже, що тут відчув, з якою повагою люди ставляться до його військового досвіду. Розпитують, цікавляться та підтримують.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок