Депутата Волиньради, якого судять за хабарництво, позбавили мандата

Депутата Волиньради, якого судять за хабарництво, позбавили мандата

Валентин Кошельник, хабар — Суспільне Луцьк
Ексдепутат Волинської обласної ради Валентин Кошельник. Волинська обласна рада

У Волинській обласній раді проголосували за дострокове припинення повноважень депутата Валентина Кошельника, якого обвинувачують в отриманні хабаря та зловживанні впливом.

"За" таке рішення під час під час позачергового засідання сесії облради 19 березня проголосував 51 депутат, двоє не голосували, повідомили в обласній раді.

Як зазначили у проєкті рішення, 1 березня 2024 року Кошельник, котрий був членом фракції "За майбутнє", сам надіслав заяву про складання депутатських повноважень. Про позбавлення 56-річного депутата мандата Волиньрада поінформує обласну територіальну виборчу комісію.

Що відомо про Валентина Кошельника та в чому його обвинувачують

13 вересня 2023 року правоохоронці затримали депутата Валентина Кошельника під час одержання хабаря у сумі 35 тисяч доларів США. Це відбулося під час баскетбольного матчу на місцевому стадіоні у Володимирі. 15 вересня Вищий антикорупційний суд арештував депутата на 60 діб і призначив заставу у розмірі 900 тисяч гривень.

18 вересня Валентин Кошельник вийшов з-під варти, внісши 900 тисяч гривень застави. За даними слідства волинянин вимагав гроші від підприємця, який хотів придбати земельну ділянку і збудувати підприємство з утилізації відходів. Кошельник обіцяв забезпечити рішення від місцевої влади для отримання землі у власність.

1 листопада слідчі Національного антикорупційного бюро і спеціалізованої прокуратури завершили розслідування за підозрою депутата Волинської обласної ради Валентина Кошельника у хабарництві. У лютому 2024 року Вищий антикорупційний суд розпочав розгляд справи про хабарництво та зловживання впливом.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок