В підтоплених районах на Волині дослідили питну воду. Які результати

В підтоплених районах на Волині дослідили питну воду. Які результати

Через підтоплення на Волині перевіряють якість питної води
Епідеміологи прийшли для забору проб питної води в одне із домогосподарств на Волині, лютий 2024. Фото: Волинський обласний центр контролю і профілактики хвороб

У районах на Волині, де триває підтоплення сільськогосподарських угідь і господарств, епідеміологи відібрали проби питної води.

Як повідомили в обласному Центрі контролю та профілактики хвороб, наразі дослідили більше 100 проб води з різних джерел.

Чи якісна питна вода у підтоплених районах

За результатами досліджень за мікробіологічними показниками не відповідають нормам 4 проби, за санітарно-хімічними — 6. Ці проби води були взяті у Володимирському та Камінь-Каширському районах, кажуть епідеміологи.

Також в області дослідили 46 проб води з колодязів, з яких 13 не відповідали нормам за мікробіологічними показниками у селах Поворської, Забродівської та Зимнівської громад. Місцевим рекомендували поки не пити колодязну воду.

Які хвороби можуть виникнути внаслідок підтоплення

Водним шляхом, кажуть епідеміологи, населенню можуть передаватися сальмонельоз, ротавірусна інфекція і вірусний гепатит А.

"Реєструється прогнозований періодичний епідемічний підйом захворюваності вірусним гепатитом А, в 2023 р. захворіло 29 осіб. При цьому 69% від числа захворілих – це мешканці Камінь-Каширського та Ковельського районів", — зазначили в Центрі контролю та профілактики хвороб Волині.

Наразі рівень захворюваності гострих кишкових інфекцій в області помірний, спалахів не зареєстровано.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок