Підтоплення на Волині: епідеміологи дали поради, як уникнути інфекцій

Підтоплення на Волині: епідеміологи дали поради, як уникнути інфекцій

На Волині залишаються підтопленими орієнтовно 17 тисяч гектарів сільськогосподарських угідь та господарств. Як повідомили в обласному центрі контролю та профілактики хворою, під час повені існує ризик спалахів інфекційних хвороб.

Епідеміологи підготували ряд рекомендацій, яких радять дотримуватися жителям громад, які зіштовхнулися з підтопленнями.

Підтоплення на Волині: епідеміологи дали поради, як уникнути інфекцій
Рекомендації епідеміологів для жителів підтоплених громад. Фото: Волинський Центр контролю та профілактики хвороб

Вода та їжа

У районах з підтопленнями не можна використовувати для пиття воду з відкритих водойм та криниць. Туди, кажуть епідеміологи, внаслідок повені з кладовищ, вбиралень, хлівів та сміттєзвалищ можуть потрапити хвороботворні мікроби: збудники туберкульозу, лептоспірозу, вірусних гепатитів та яйця і личинки гельмінтів.

Якщо постачання якісної привізної води для пиття неможливе, можна користуватися тільки добре прокип’яченою водою.

Їжа, як і вода, повинна проходити обов’язкову термообробку. Також епідеміологи рядять ретельно мити кип’яченою водою овочі та фрукти.

Грунт

Після сходу води з ґрунтового покриву використовувати землю для сільськогосподарських робіт рекомендують після проведення дослідження ґрунту за мікробіологічними показниками. Також необхідно:

  • провести рекультивацію земель (очистити поверхню ґрунту від сторонніх предметів (гілля, будівельних конструкцій тощо) та перекопати городи і присадибні ділянки на глибину 20-25 см;
  • вигрібні ями та вбиральні в разі переповнення водою спорожнити за допомогою асенізаційної машини та продезінфікувати;
  • колодязі звільнити від нанесеного бруду, почистити, спорожнити та продезінфікувати в них воду за допомогою хлоровмісних патронів;
  • провести дератизацію в місцях можливого скупчення гризунів.

Комахи і гризуни

На підтоплених територіях може спостерігатися збільшення кількості комах та гризунів. Вони можуть бути переносниками та носіями збудників інфекційних хвороб.

Епідеміологи радять звертайтесь до органів місцевої влади з проханням про знищення комах та гризунів, а також проведення дезінфекції на підтоплених територіях.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок