"Ягодин-Дорогуськ" відновив пропускну спроможність, яка була до блокади кордону

"Ягодин-Дорогуськ" відновив пропускну спроможність, яка була до блокади кордону

Пункт пропуску "Ягодин-Дорогуськ" на українсько-польському кордоні відновив пропускну спроможність вантажів, яка була до початку блокади, яка тривала із 6 листопада по 11 грудня.

За попередню добу, 14 грудня, митники оформили 695 вантажівок з імпортом та 546 з експортом, розповіла Суспільному речниця Волинської митниці Валентина Черниш.

З її слів, оскільки нині маршрут через "Ягодин" залишається єдиним розблокованим з Польщею, то кількість оформлених вантажів на експорт та імпорт і надалі буде збільшуватися.

Станом на 15 грудня, на в'їзд до України перед Дорогуськом очікує 1 700 вантажівок, в електронній черзі на виїзд зареєстровано понад 2 200 авто масою понад 7,5 тонн.

Що відомо про страйк польських перевізників

6 листопада, близько 14:00 за українським часом, польські перевізники почали блокувати рух вантажівок у пунктах пропуску "Краківець-Корчова", "Ягодин-Дорогуськ" та "Рава-Руська-Хребене".

Учасник страйку Томаш Борковський розповів, що до блокади долучились представники транспортних компаній. Вони вимагають, аби повернули дозволи на комерційні перевезення для України.

Асоціація "Укравтопром" із посиланням на Міжнародну транспортну асоціацію України зазначила, що причина страйків — надмірна конкуренція після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та країнами ЄС.

23 листопада до страйків на кордоні долучилися польські фермери, які протестують на пункті пропуску "Шегині-Медика".

В обід, 11 грудня польські перевізники припинили страйк на пункті пропуску "Ягодин-Дорогуськ". Митниця запрацювала у звичному режимі, пропуск вантажівок відновили в обидва боки. Того ж дня перед пунктом пропуску польська вантажівка знову заблокувала рух. Після попередження від польських правоохоронців фуру прибрали.

Організатор попереднього страйку подав нову заявку на повторну акцію протесту, яку хотів розпочати із 18 грудня. Міський голова Дорогуська Войцех Сава не погодив заявку польських перевізників на повторну блокаду руху вантажівок у міжнародному пункті пропуску "Ягодин-Дорогуськ".

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок