Луцька дитяча залізниця перейшла в міську комунальну власність. Рішення про передачу майнового комплексу Луцькій громаді ухвалив Кабінет Міністрів України.
Як повідомив Луцький міський голова Ігор Поліщук, завдяки передачі буде можливість зберегти цей обʼєкт як частинку історії міста. В майбутньому міська влада планує відновити та забезпечити функціонування Луцької дитячої залізниці.
Загалом майновий комплекс дитячої залізниці – це теплотяг, два пасажирських вагони, дві станції "Росинка" і "Водограй", стрілочні пости, колія, шпали, світлофори та інше майно.
Доповнюється...
Що передувало передачі Луцької залізниці в комунальну власність міста?
Останній рейс залізниця виконала 28 серпня 2019 року, а з 31 серпня того ж року все законсервували. Гуртківцям і їх батькам тоді пояснили, що "Укрзалізниця" не в змозі далі утримувати майно, тому гурток, який відвідували 500 дітей, закрили.
11 грудня 2020 року був останній робочий день роботи Луцької дитячої залізниці. Луцькрада з того часу вела перемовини та листування з Укрзалізницею, просила передати заклад на обслуговування місту або у користування.
У березні 2021 року у Луцькій міській раді почали вести переговори з головою правління "Укрзалізниці" Володимиром Жмаком про купівлю дитячої залізниці та усього комплексу.
Торік Луцька міська рада на сесії погодилася прийняти у комунальну власність майно "Укрзалізниці". Місто збиралося відновити там гуртки. Профільне Міністерство мало оформити процедуру передачі, але почалася повномасштабна війна і вирішення цього питання призупинилося.
У травні 2023 року Луцька міська рада відновила переговори з Кабінетом Міністрів України та правлінням "Укрзалізниці" щодо передачі до комунальної власності Луцької громади майнового комплексу дитячої залізниці.
Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.