Під час моніторингових досліджень якості нецентралізованого постачання в селах двох громад у Ковельському районі на Волині виявили нітрати.
За даними обласного центру контролю та профілактики хвороб, йдеться про села Головненської і Вишнівської громад.
Як зазначили епідеміологи, дослідили 28 проб води з сільських колодязів і свердловин. У вісьмох зразках води виявили нітрати, які можуть спричинити водно-нітратну метгемоглобінеміюВодно-нітратна метгемоглобінемія – захворювання, що викликає значне підвищення вмісту метгемоглобіну в крові. Його зумовлює токсична дія нітратів на гемоглобін. Це призводить до кисневого голодування, яке, у свою чергу, до порушень у роботі печінки, нирок, серцево-судинної та нервової систем..
Власникам колодязів і свердловин, де виявили нітрати, фахівці радять вживати лише бутельовану воду.
Чим небезпечні нітрати у воді
Вживання криничної води з нітратами може викликати отруєння. У групі ризику — діти до трьох років. В серпні на Горохівщині зафіксували один такий випадок. Тоді через нітрати до лікарні потрапила тримісячна дитина.
Чутливі до нітратів також люди похилого віку, хворі на анемію, ті, у кого є захворювання дихальної та серцево-судинної систем. Ознаки отруєння нітратами:
- діарея, нудота, блювання;
- задишка, тахікардія, посиніння шкіри;
- різкі болі в животі, пожовтіння очей;
- сонливість, втома, головний біль.
"Кип’ятіння забрудненої нітратами води не зменшує, а збільшує її токсичність. Таку рідину можна використовувати лише для технічних цілей: миття посуду, прання білизни та прибирання", — додали в обласному центрі контролю та профілактики хвороб.
Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.