"Вже усміхається": рідні розповіли про стан дівчинки з Волині, якій зробили трансплантацію серця

"Вже усміхається": рідні розповіли про стан дівчинки з Волині, якій зробили трансплантацію серця

Ексклюзивно
"Вже усміхається": рідні розповіли про стан дівчинки з Волині, якій зробили трансплантацію серця
Шестирічна Соломійка з Ковеля, якій зробили пересадку серця, 12 липня 2023 рік. Скрін з відео Інституту серця МОЗ

Шестирічну ковельчанку Соломійку, якій 10 липня зробили трансплантацію серця, нині готують до переведення з реанімації у палату, – розповіла Суспільному рідна сестра дівчинки Анастасія Книш.

З її слів, сестра почуває себе добре.

"Не така ще активна, як раніше, але вже усміхається. Лікарі готують її до переведення з реанімації до палати, – каже Анастасія Книш, – Ми чекали і ось настав той момент, що знайшли донора, зараз зробили цю операцію. Щастю не було меж, як нам сказали, що все добре".

Перше, що попросила дівчинка у мами після того, як опритомніла – банан та вода, – повідомили в Інституті серця МОЗ України. Ковельчанка стала першою шестирічною дитиною в Україні, якій зробили пересадку серця.

Трансплантацію виконав лікар-кардіохірург Борис Тодуров спільно з командою лікарів Інституту.

Хто став донором для Соломії

Донором серця для ковельчанки став чотирирічний хлопчик з Рівненщини, якому діагностували смерть мозку. Його батьки дали згоду на пересадку.

"Готують до переведення в палату": стан шестирічної дівчинки з Волині, якій зробили трансплантацію серця
Мама 4-річного хлопчика, яка прийшла послухати, як бʼється серце її дитини в грудях Соломії. Фото: Інститут серця МОЗ. Фото: Інститут серця МОЗ

Також дві нирки донора пересадили 12-річному хлопчику з окупованої частини Херсонської області. Понад три роки він чекав на трансплантацію та жив в Охматдиті. Печінку пересадили 15-річному хлопчику з Кіровоградської області.

Що відомо про трансплантацію на Волині

Перше донорське серце в Україні пересадили в грудні 2019. Операцію здійснили на Волині. Лікарі Ковельського МТМО прооперували 56-річного Василя Міговку. Донором серця став чоловік з відкритою черепно-мозковою травмою, в якого бригадою спеціалістів констатована смерть мозку. 29 січня Василя Міговку виписали з лікарні.

У 2021 році у Львівській лікарні швидкої допомоги пересадили донорське серце 13-річному волинянину. Це – перша була трансплантація серця дитині в Україні.

Верховна рада під час засідання 21 вересня прийняла за основу законопроєкт про внесення змін до деяких законодавчих актів, що регулюють питання трансплантації анатомічних матеріалів людині (№ 5831) зі спрощення донорства й пересадки органів.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок