Група волонтерок "Файні ґаздині" з села Холонів Луцького району сьомий місяць безплатно готує для військовослужбовців на передову сухі супи, борщі, бульйони та другі страви, – розповіла Суспільному волонтерка Наталка Мельник.
З її слів, спочатку для військових пекли хліб, печиво та пироги, а сухі супи та борщі робити довго не наважувалися. Першим, каже волонтерка, виготовили червоний борщ.
"Буряковий, в нас він називається "бандерівський", є щавлевий. Все йде з м’ясом. Є кус-кус, може бути з грибами і м’ясом, капусняк, грибна юшка. Йде на 300 мл окропу. Досить хороша порція, кажуть хлопці, що наїдаються", – сказала волинянка.
Кожну страву, розповіла Наталка Мельник, вдосконалювали та подекуди змінювали інгредієнти.
"Ми спробували – воно вийшло. Ми в принципі були здивовані самі. Сирий буряк сушили, пробували потім варити, відварений. Він смачніший, краще запарюється. Запах кращий", – зазначила жінка.
Волонтерить Наталка Мельник разом із двоюрідною сестрою Валентиною Турковською. З її слів, для благодійної справи разом з чоловіком купила сушарку.
"Кус-кус у нас йде крупа, рис, вівсянки треба нам постійно, що її багато, бо вівсянка йде в кашу робимо, і батончики", – додала волинянка.
Основний продукт – це картопля і морква. Їх сушать декілька днів. За тиждень, розповіла Наталка Мельник, можуть пересушити два-три мішки моркви і чотири мішки картоплі.
"Ці сушарки, я не знаю, вони вже точно тиждень не відключалися, тому що зараз дефіцит морква – і вона дуже псується, її треба спасати. Ми перечистили за день більш як 200 кг моркви.
Фасують страви переважно у вакуумні пакети, адже з них зручно їсти. Також використовують зіп-пакети, де одна порція – на три літри води. Зі слів Наталки Мельник, за тиждень відправляють орієнтовано півтори тисячі порцій.
Спосіб приготування простий: залити в пакет з сухим продуктом 500 мл кип’яченої гарячої води, переміщати та зачекати 10 хвилин до повного приготування. "Оце йде на шість порцій. Якщо 10 таких пакетів – це 60 порцій. Досить немало. Якщо діти схвалили, значить смачно!" – каже жінка.
Допомагають "Файним ґаздиням" місцеві волонтери, рідні, односельці та небайдужі волиняни. Найменша господинька – п’ятирічна донечка Валентини – Улянка клеїть етикетки на вакуумні пакети, підписує ящики та малює малюнки для військових.
Крім сухих борщів і супів, волонтерки складають і передають для військових енергетичні батончики та вітамінні набори. Від оборонців отримують оцінку їхньої продукції і подяки.
За рік повномасштабної війни, додала волонтерка Наталка Мельник, "Файні ґаздині" передали на схід понад 10 тисяч порцій сухих борщів і супів.
Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.