В одній із луцьких книгарень відбулася презентація книги "Прямостояння. Українці в особливих таборах ГУЛАГу". Її авторка Леся Бондарук розповіла Суспільному, що робила особливий акцент саме на таборах жорстокого утримання політичних в'язнів.
Історикиня говорить, що у доробку йдеться про національно-визвольний опір членів ОУН-УПА та інших нескорених у концтаборах тоталітарної системи НКВС, зокрема, з 1948 року. Цю тему Леся Бондарук досліджує понад 25 років.
"Коли їх ув’язнили, вони там почали організовувати підпілля. Це — Норильське повстання, Воркутинське повстання, Кенгірське повстання. Головними діячами були саме українці. Вони показали приклад іншим представникам, які сиділи в ув’язненні", – говорить історикиня.
Зі слів видавця Олександра Красовицький, дотепер на книжковому ринку України не було таких глобальних досліджень про ув’язнених українців часів ГУЛАГу.
"Це скоріше попередження, чим може закінчитися історія, якщо українців не будуть чинити спротив ворогу", – говорить видавець про книгу.
Авторка Леся Бондарук розповіла, видання про українців у місцях ГУЛАГу – не лише викриття раніше невідомих історичних документів, а й історії про відомих політв’язнів тих часів, серед яких: історик Ярослав Дашкевич, конструктор Сергій Корольов і сестра Лесі Українки – Ізидора Косач.
Книга вийшла накладом 700 примірників.
Читайте також
- "У Луцьку презентували книгу про загиблих на сході військових"
- "Волинська історикиня видала книгу про дослідження подій 1943 року"
Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.