У луцькому Центрі надання адміністративних послуг 20 лютого розпочали прийом документів від підприємців, які можуть отримати з міського бюджету часткову компенсацію за придбаний генератор, – розповіла Суспільному директорка ЦНАПу Лариса Карп'як.
На компенсацію з міського бюджету виділили сім мільйонів гривень із програми розвитку малого та середнього підприємництва.
Заяву на часткову компенсацію пишуть у ЦНАПі. Перелік документів є на сайті: це рахунок-фактура на відшкодування купленого генератора та витяг, що фізична особа зареєстрована підприємцем.
Претендувати на часткову компенсацію можуть ті, хто купив генератор після 24-го лютого 2022 року, — розповідає начальниця відділу міськради Олена Оліферович. Каже: можна отримати 50% від вартості генератора, але не більше 50 тисяч гривень.
З її слів, також існує перелік умов для відшкодування грошей підприємцям:
- мають бути суб’єктами господарювання у сфері ресторанного бізнесу: кафе, бари, ресторани, кафетерії;
- або ж у сфері надання послуг: аптеки, автосервіси, салони краси тощо;
- обов'язковою умовою є те, що приміщення має знаходитися на першому поверсі чи в підвальному приміщенні;
- умова – наявність вільного входу/виходу для громадян, без пропускної системи;
- можливість зарядити телефони та кімната для санітарно-гігієнічних потреб.
В одному з барів Луцька адміністраторка Катерина показує генератор, який придбали через постійні відключення електроенергії. Подавати документ на часткову компенсацію за придбаний генератор, – каже, – не планують, бо чек при купівлі генератора не зберегли, не знали, що буде компенсація з місцевого бюджету.
Власниця ательє Софія Сасовська стала першою людиною, яка прийшла до центру надання адміністративних послуг у Луцьку, щоб дізнатися про умови компенсації. Каже, що про відшкодування дізналася від орендаря приміщення. Додає: для мене, малого бізнесу, будь-яка підтримка дуже суттєва, бо зараз дуже важко.
Упродовж першого дня підприємці написали три заяви на часткову компенсацію вартості генераторів, — розповіла керівниця ЦНАПу Лариса Карп’як Каже: прийом документів триватиме до 1 березня, далі спецкомісія розподілить кошти між заявниками.
Що відомо
- Торік восени Луцькрада передбачила 7 млн грн у міському бюджеті на відшкодування половини вартості електрогенераторів для ОСББ, житлово-будівельних кооперативів і управителів багатоквартирних житлових будинків. Під час внесення змін до бюджету Луцька у грудні 2022-го суму відшкодування зменшили до 2,5 мільйонів гривень.
- До Луцької міської ради за два місяці подали заявки на часткове відшкодування генераторів два об’єднання співвласників багатоквартирних будинків. Третя заявка від ще одного ОСББ перебуває на розгляді.
Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.