Відшкодування вартості генераторів у Луцьку: як це зробити та що потрібно знати

Відшкодування вартості генераторів у Луцьку: як це зробити та що потрібно знати

Депутати Луцької міської ради 30 листопада проголосували за Положення про часткове відшкодування вартості електрогенераторів, – розповів Суспільному автор документа Роман Бондарук.

У міському бюджеті на це передбачили сім мільйонів гривень.

На компенсацію у розмірі 50 % від загальної вартості електрогенератора можуть претендувати ОСББ, житлово-будівельні кооперативи та управителі багатоквартирних житлових будинків.

"Це має бути купівля в українського продавця, має бути чек і написана заява в департамент житлово-комунального господарства. Передбачається відшкодування 50 % або не більше 40 тисяч гривень на одне ОСББ", – каже Роман Бондарук.

Мешканці будинків мають на зборах визначити тип генератора і проголосувати за участь у програмі міської ради, — говорить керівник департаменту житлово-комунального господарства Микола Осіюк. Згідно з проголосованим положенням, потужність джерела живлення має бути від десяти кіловатів.

Відшкодування вартості генераторів у Луцьку: як це зробити та що потрібно знати
Голова ОСББ на Конякіна, 3А Юрій Петровський. Фото: Суспільне Луцьк

Голова ОСББ на Конякіна, 3а Юрій Петровський розповів Суспільному: аби під час відімкнень електроенергії в усіх квартирах була вода, мешканці два тижні тому почали збирати гроші на генератор. Каже: вже мають більшу частину необхідної суми й шукають, де можна вигідніше купити потрібний їм прилад. На зборах – вирішать, чи подаватимуть заявку на компенсацію.

"Якщо брати потужний до 10 кВт, коштує 80-90 тисяч гривень. Плануємо саме такий брати, щоб була потужність в запасі, коли потрібно буде підвал використовувати, як укриття довший час, щоб там можна було заживити різну побутову техніку", – говорить Юрій Петровський

Генератори на двигунах внутрішнього згорання не можна використовувати у приміщеннях, — каже речник волинських рятувальників Володимир Нестеров. Минулого тижня від отруєння вихлопами загинуло подружжя у Рованцях Луцького району.

Що відомо

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок