Брали гроші за пропуск поза чергою: у Луцьку затримали трьох посадовців

Брали гроші за пропуск поза чергою: у Луцьку затримали трьох посадовців

Доповнено
Брали гроші за пропуск поза чергою: у Луцьку затримали трьох посадовців
Затримання підозрюваний в хабарництві посадовців у Луцьку, 7 лютого 2023. Фото: Служба безпеки Україні у Волинській області

У Луцьку за підозрою в хабарництві затримали трьох чиновників Державної служби України з безпеки на транспорті, – повідомили в Службі безпеки України у Волинській області.

Які саме посади обіймали затримані правоохоронці не уточнюють.

За версією слідства, посадовці отримували від перевізників гроші за пропуск поза чергою на міжнародному пункті пропуску "Ягодин".

"Чиновники обіцяли вносити автомобілі в інформаційну систему "єЧерга". Свої “послуги” оцінювали в 100 доларів США за один автомобіль", – зазначили в СБУ.

Наразі відомом про декілька фактів отримання чиновниками грошей від перевізників. Також слідчі встановили, що посадовці вимагали гроші у волонтерів та благодійних фондів.

Трьох посадовців затримали під час одержання чергової партії хабарів.

Брали гроші за пропуск поза чергою: у Луцьку затримали трьох посадовців
Затримали підозрюваних біля одного із торгових центрів у Луцьку. Фото: Служба безпеки України у Волинській області

Наразі затриманим повідомили про підозру за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу УкраїниПрийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою.. У разі доведення вини посадовцям загрожує до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Як повідомили згодом на сторінці "Укртрансбезпеки", двох інспекторів, яких було затримано при спробі отримання хабаря, відсторонено від виконання обов'язків та буде звільнено. Двоє затриманих мали строковий контракт, по закінченні якого мали пройти переатестацію. Третього, кажуть в "Укртрансбезпеці", було звільнено у грудні 2022 року "за прояви неетичної поведінки щодо перевізників".

Що відомо

  • Програмне забезпечення проєкту "єЧерга" на пункті пропуску "Ягодин - Дорогуськ", що на Волині, почали тестувати з жовтня цього року. Пілотний проєкт єЧерга на Волині презентували ще у вересні. В ОВА тоді наголосили, що система черги для вантажівок буде інтегрована з базами даних митниці та прикордонної служби.
  • 16 грудня, після тривалих перебоїв з електропостачанням, виникли проблеми з роботою серверів проєкту електронної черги. З ладу поступово вийшло і основне і дублююче обладнання.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок