Найдовший будинок у світі розташований у Луцьку. Він складається з каскаду житлових будинків й створює архітектурний ансамбль протяжністю два кілометри 775 метрів, – розповіла Суспільному начальниця управління туризму та промоції міста Катерина Теліпська.
Будинок був збудований у 1970-1980-х роках, спроєктований луцьким архітектором Василем Маловицею.
Будівля складається з п'яти та дев'ятиповерхових будинків, які сполучені між собою та утворюють лабіринт. Архітектурна конструкція з висоти пташиного польоту нагадує бджолині соті, – говорить головний архітектор міста Веніамін Туз.
Додає: заслуга луцьких архітекторів полягає в тому, що вони вирвались з відпрацьованого принципу будування стандартного будинку.

Каскад з 38 будинків розтягнувся на два проспекти обласного центру – Молоді та Соборності. Кожна будівля має свою адміністративну адресу.
Лучанка Раїса Манчул живе у будинку 42 роки. Каже: перші дні, як ми заселилися блудили, на таксі їхали, бо ж не могли потрапити. Тут в одну арку заходиш, в другу виходиш.

У будинку 156 під’їздів, у яких понад три тисячі квартир. Кожне наступне подвір’я схоже на попереднє. Тут легко заблукати, – каже лучанка Світлана Кохан, яка мешкає у будинку 34 роки.

Будинки сполучені між собою арками для проїзду автівок та піших проходів. Єдиний спосіб, щоб потрапити в середину цього мікрорайону це пройти через ці лабіринти та арки, – розповідає головний архітектор міста Веніамін Туз.
Зі слів, головного архітектора Луцька, свого часу найдовший будинок був престижним, бо мав індивідуальне планування.
Довідково: Луцьк — одне із найдревніших міст України. Перша згадка про Луцьк датується 1085 роком в Іпатіївському літописі, коли місто опинилося в центрі міжусобної боротьби нащадків Ярослава Мудрого. Проте археологічні дослідження дають підстави вважати виникнення граду близько 1000 року.
День міста у Луцька святкують у другу суботу та неділю вересня. Цьогоріч це 10 та 11 числа.
Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.