Благодійну акцію "Біжу за "Азовсталь" у 15 містах України допомогли організувати члени Асоціації родин захисників "Азовсталі". Учасники благодійного забігу в Луцьку розповіли Суспільному, чому взяли участь в акції.
Лучанка Вікторія учасниця акції "Біжу за "Азовсталь". Її чоловік Владислав нині у російському полоні. Жінка розповідає з чоловіком зустрічалися вісім років. Одружилися на "Азовсталі" через мережу Інтернет.
"Зробив пропозицію мені там 10 травня. 16 ми вже одружилися. Склався акт командиром і був нами підписаний онлайн. Так ми зареєстрували свій шлюб поки що", – говорить Вікторія.
Підтримала захисників Азовсталі, своєю участю у марафоні, сестра бійця полку спецпризначення Валентина. Жінка каже, що до забігу готувалась: впродовж тижня бігала та тренувався. Свою участь в акції присвячує полоненому брату.
"Мій брат дуже мужній чоловік. Він добровільно пішов служити і я дуже ним пишаюся. І дуже його люблю. Ми дуже сильно за нього переживаємо. Постійно думаємо і сумуємо", –говорить Валентина.
Біжить за "Азовсталь" керівниця відділу Донецького національного технічного університету Галина Лисенко. Заклад у квітні перемістився на Волинь. Вимушена переселенка каже, що українці на всіх рівнях мусять нагадувати про полонених захисників України та їхнє найшвидше повернення додому.
Учасники акції бігли дві дистанції по кілометру. Переможців не визначали, – говорить організаторка Катерина Калюжна, – а під час марафону збирали гроші для родин бійців полку спецпризначення. Скільки вдалось назбирати організатори оголосять згодом.
Що відомо
- Луцьк серед інших місту України долучився до акції "Біжу за "Азовсталь", яка відбулася 23 липня в обласному центрі Волині. У благодійному забігу взяли участь майже чотири сотні людей.
- 16 травня після трьох місяців оборони Маріуполя командир "Азову" Денис Прокопенко у зверненні повідомив, що наказ вищого військового командування для збереження життів особового складу виконали.
- Після цього заступниця міністра оборони України Ганна Маляр повідомила, що поранених військових з "Азовсталі" у Маріуполі евакуювали в лікарню Новоазовська на території самоназваної "ДНР". Туди доставили 53 важкопоранених бійців. Ще 211 — евакуювали через гуманітарний коридор в окуповану Оленівку. Їх планують повернути на підконтрольну Україні територію за процедурою обміну.
- 6 червня президент Володимир Зеленський повідомив, що після боїв за Маріуполь у російському полоні опинились понад 2,5 тисячі українських бійців із заводу "Азовсталь".
- В ході найбільшого з початку війни обміну, що відбувся 29 червня, з полону визволено 144 захисники України. Зі 144 звільнених – 95 оборонців "Азовсталі". Серед них – 43 військовослужбовці полку "Азов".
Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.