Перейти до основного змісту
Хто у Луцьку біг за "Азовсталь": історії учасників благодійної акції

Хто у Луцьку біг за "Азовсталь": історії учасників благодійної акції

Хто у Луцьку біг за "Азовсталь": історії учасників благодійної акції
. Фото: Суспільне Луцьк

Благодійну акцію "Біжу за "Азовсталь" у 15 містах України допомогли організувати члени Асоціації родин захисників "Азовсталі". Учасники благодійного забігу в Луцьку розповіли Суспільному, чому взяли участь в акції.

Лучанка Вікторія учасниця акції "Біжу за "Азовсталь". Її чоловік Владислав нині у російському полоні. Жінка розповідає з чоловіком зустрічалися вісім років. Одружилися на "Азовсталі" через мережу Інтернет.

"Зробив пропозицію мені там 10 травня. 16 ми вже одружилися. Склався акт командиром і був нами підписаний онлайн. Так ми зареєстрували свій шлюб поки що", – говорить Вікторія.

Підтримала захисників Азовсталі, своєю участю у марафоні, сестра бійця полку спецпризначення Валентина. Жінка каже, що до забігу готувалась: впродовж тижня бігала та тренувався. Свою участь в акції присвячує полоненому брату.

"Мій брат дуже мужній чоловік. Він добровільно пішов служити і я дуже ним пишаюся. І дуже його люблю. Ми дуже сильно за нього переживаємо. Постійно думаємо і сумуємо", –говорить Валентина.

Хто у Луцьку біг за «Азовсталь»: історії учасників благодійної акції
Валентина біжить, щоб підтримати брата, який в російському полоні. Фото: Суспільне Луцьк

Біжить за "Азовсталь" керівниця відділу Донецького національного технічного університету Галина Лисенко. Заклад у квітні перемістився на Волинь. Вимушена переселенка каже, що українці на всіх рівнях мусять нагадувати про полонених захисників України та їхнє найшвидше повернення додому.

Хто у Луцьку біг за «Азовсталь»: історії учасників благодійної акції
Керівниця відділу Донецького національного технічного університету Галина Лисенко. Фото: Суспільне Луцьк

Учасники акції бігли дві дистанції по кілометру. Переможців не визначали, – говорить організаторка Катерина Калюжна, – а під час марафону збирали гроші для родин бійців полку спецпризначення. Скільки вдалось назбирати організатори оголосять згодом.

Що відомо

  • Луцьк серед інших місту України долучився до акції "Біжу за "Азовсталь", яка відбулася 23 липня в обласному центрі Волині. У благодійному забігу взяли участь майже чотири сотні людей.
  • 16 травня після трьох місяців оборони Маріуполя командир "Азову" Денис Прокопенко у зверненні повідомив, що наказ вищого військового командування для збереження життів особового складу виконали.
  • Після цього заступниця міністра оборони України Ганна Маляр повідомила, що поранених військових з "Азовсталі" у Маріуполі евакуювали в лікарню Новоазовська на території самоназваної "ДНР". Туди доставили 53 важкопоранених бійців. Ще 211 — евакуювали через гуманітарний коридор в окуповану Оленівку. Їх планують повернути на підконтрольну Україні територію за процедурою обміну.
  • 6 червня президент Володимир Зеленський повідомив, що після боїв за Маріуполь у російському полоні опинились понад 2,5 тисячі українських бійців із заводу "Азовсталь".
  • В ході найбільшого з початку війни обміну, що відбувся 29 червня, з полону визволено 144 захисники України. Зі 144 звільнених – 95 оборонців "Азовсталі". Серед них – 43 військовослужбовці полку "Азов".

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

Топ дня

Вибір редакції

На початок