Викладач трьох волинян, учасників Kalush Orchestra, розповів, якими вони були під час навчання в коледжі

Викладач трьох волинян, учасників Kalush Orchestra, розповів, якими вони були під час навчання в коледжі

Викладач трьох волинян, учасників Kalush Orchestra, розповів, якими вони були під час навчання в коледжі
. Суспільне Волинь

Троє музикантів гурту Kalush Orchestra, які здобули перемогу для України на Євробаченні-2022 є випускниками Волинського фахового коледжу культури і мистецтв імені Стравінського. Їхній викладач Юрій Фокшей розповів Суспільному, якими хлопці були під час навчання в коледжі.

Зі слів педагога, Євробачення дивився на одному подиху, бо вболівав за своїх учнів.

Тимофій Музичук — найстарший серед випускників, — каже Юрій Фокшей. Ігор Діденчук закінчив коледж 2018 року, Віталій Дужик роком пізніше. Усі хлопці грають на кількох інструментах та підтримують дружні стосунки між собою, – розповідає викладач.

Пригадує: хлопці під час навчання у коледжі брали участь у багатьох музичних конкурсах, завжди прагнули бути першими та перемагати.

Викладач трьох волинян, які є учасниками гурту Kalush Orchestra, розповів якими вони були під час навчання в коледжі
Ігор Діденчук та Віталій Дужик на концерті під час навчання в коледжі. Суспільне Волинь

Тимофій Музичук перед вступом до коледжу культури і мистецтв імені Ігоря Стравінського впродовж року щотижня їздив на заняття до Юрія Фокшея з Ковельського району, долаючи відстань у 90 кілометрів. Викладач каже: завжди повертався підготовленим.

Віталій Дужик народився неподалік Луцька, у селі Жидичин. Навчався грі на сопілці в Юрія Фокшея змалечку. Викладач каже: хлопець побачив його виступ на одному зі свят і прийшов до нього на навчання сопілкарству.

Навчання у столиці додало вправності у грі Ігорю Діденчуку, – говорить викладач. "Він став дуже професійним музикантом, впевненим. Тут, коли він навчався, дуже переживав за все, коли їдемо на конкурс, як то воно буде, але життя змінило його", — розповідає Юрій Фокшей.

Під час виступу на Євробаченні-2022 Тимофій Музичук грав на тилинці, Ігорі Діденчук на контрабасі, а Віталій Дужик на сопілці. Грі на цих інструментах хлопці навчилися у Волинському коледжі культури і мистецтв імені І.Стравінського.

Що відомо

  • Переможцем Євробачення-2022 стали Kalush Orchestra з піснею Stefania Вони отримали 192 балів від журі та 439 балів від глядачів.
  • У складі Kalush Orchestra є троє волинян: Ігор Діденчук, Віталій Дужик і Тимофій Музичук. Усі вони – мультиінструменталісти. Суспільне побувало у селі Жидичин Луцького району, де жив та вчився грати на сопілці Віталій Дужик.
  • Під час виступу у фіналі соліст гурту Олег Псюк закликав Європу врятувати Україну, зруйноване російською армією місто Маріуполь і "Азовсталь". Це звернення могло коштувати Україні дискваліфікацією в конкурсі, адже політичні висловлювання на "Євробаченні" заборонені. Але Європейський мовний союз визнав слова Псюка такими, що мають гуманітарний характер.
На початок