"Перевіряю себе щороку": вчителька з Волині про перемогу в Радіодиктанті-2021

"Перевіряю себе щороку": вчителька з Волині про перемогу в Радіодиктанті-2021

"Перевіряю себе щороку": вчителька з Волині про перемогу в Радіодиктанті-2021
. Суспільне Волинь

Бере участь у написанні диктанту щороку, проте на перевірку надсилає не завжди, - розповіла Суспільному вчителька української мови і зарубіжної літератури з села Комарове Ковельського району Галина Шура, яка стала переможницею всеукраїнського Радіодиктанту національної єдності-2021.

Цьогоріч волинянка стала єдиною в Україні учасницею, яка не припустилася жодної помилки. Як розповіла Суспільному волинянка, торік радіодиктант довелося пропустити через хворобу, однак цього року вирішила таки долучитися до написання.

"Перевіряю себе": вчителька з Волині про перемогу в Радіодиктанті-2021
Суспільне Волинь

Про перемогу в радіодиктанті дізналася від директорки школи, в якій працює. Разом з онуком Галина Шура у записі вперше переглядала оголошення підсумків радіодиктанту. Каже: коли почула своє ім'я в оголошенні переможця, то не повірила.

"Руки ноги затремтіли, але, думаю, я справилася, я перемогла. Мене дуже піднесло, але я ще зараз не оговталася", – зазначила педагогиня.

Найскладнішим у диктанті був стиль тексту і темп начитування автора – письменника Юрія Андруховича, – зазначила Галина Шура. З її слів, інколи не встигала і дописувала під час повторного читання автором тексту. Каже: головне – почути інтонацію, розібратися з розділовими знаками, а слова можна дописати.

"І ота вставна конструкція "кожне моє, як і літо моїх ровесників пролітало". І ось тут я відділила знак оклику, в останні секунди він мені допоміг", – говорить переможниця радіодиктанту.

"Перевіряю себе": вчителька з Волині про перемогу в Радіодиктанті-2021
Суспільне Волинь

У 2017 році педагогиня отримала диплом за бездоганне написання радіодиктанту. У родині жінки її підтримують, однак радіодиктант не пишуть. Галина Шура каже: поки була жива мама, то диктант писали разом.

"За спеціальністю вона бібліотекар, але писала завжди зі мною. Я в школі на роботі, а вона вдома, а тоді приходили, обмірковували", – зазначила вчителька.

Переможниця Радіодиктанту національної єдності-2021 додала: чекає, поки підросте онук, аби навчати його і писати радіодиктанти разом.

Усього цього року на перевірку до "Українського радіо" надійшли 14 573 листи з текстом диктанту. З них 1 824 — у паперовому вигляді та 12 749 — на електронну скриньку.

Що відомо

  • У день української писемності та мови, відбувся 21-ий Всеукраїнський радіодиктант національної єдності, який організовує Національна суспільна телерадіокомпанія України, зокрема "Українське радіо".
  • Текст радіодиктанту "Слідом за пам’яттю" написав і прочитав в ефірі Суспільного письменник Юрій Андрухович. Листи з диктантом упродовж доби можна було надсилати паперовим листом і електронною поштою. 11 листопада об 11:00 опублікували текст радіодиктанту національної єдності.
  • Також радіодиктант можна послухати в інтернеті, дивитися на телеканалах UA: Перший та UA: Культура й на каналах регіональної мережі. Крім того, спецпроєкт транслюватиметься на сторінці Українського радіо та корпоративній сторінці Суспільного мовлення у Facebook та на YouTube-каналі телеканалу UA: Перший.

Термінові новини та щоденні інформаційні підсумки читайте в Telegram та Viber Суспільного Волині.

На початок