За місяць на Волині найбільше здорожчали яйця, сало та молоко

За місяць на Волині найбільше здорожчали яйця, сало та молоко

За місяць на Волині найбільше здорожчали яйця, сало та молоко
. ФОТО: УНІАН

За останній місяць вартість продуктів на споживчих ринках області збільшилася на 1,2 %. Найбільше здорожчали яйця, сало та молоко. Про це інформує головне управління статистики у Волинській області.

Загалом з початку року їжа та послуги в області здорожчали в середньому на 7 %.

На що зросли ціни

У вересні ціни на продукти та безалкогольні напої в середньому зросли на 1,2 %. Найбільше подорожчали яйця (на 13,1 %) та сало (на 9,4 %). Також підвищились ціни на яловичину і телятину, м’ясо птиці, молоко, сметану, свинину, масло, макаронні вироби, кисломолочну продукцію і хліб на 5,8–0,6 %.

Значно зросли в ціні сезонні овочі. Вони з вересня здорожчали в середньому на 2,7 %.

В управлінні статистики порахували, що одяг з початку осені подорожчав на 5,3 %, взуття зросло в ціні на 5,4 %. На 5 % за останній місяць здорожчали транспортні послуги, це пов'язано зі збільшенням ціни на паливо та мастила.

Що подешевшало

Водночас подешевшали фрукти, рис, цукор, продукти переробки зернових, сири на 3,2–0,4 %. Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби знизились на 0,2 %, що пов’язано зі зниженням цін на алкогольні напої на 1,9 %, – кажуть в управлінні статистики.

Другий місяць поспіль експерти фіксують зниження ціни соняшникової олії. Її вартість зростала щомісяця і загалом від початку року олія здорожчала на рекордні 40,6 %. Натомість у вересні її ціна впала на 1,9 %.

Що відомо

  • Серпневі ціни на харчові продукти та безалкогольні напої на Волині, у порівнянні з попереднім місяцем, знизилися на 0,1 %.
  • Від початку року майже вдвічі здорожчала цибуля і морква, вартість капусти збільшилася на 40%, в серпні її купували за 6 грн. 70 копійок, а торік за 5.
  • У першому семестрі нового навчального року вартість одного гарячого обіду у школах Луцька становитиме 30 гривень. Це на 5 гривень більше, ніж торік.
На початок