"Сірий" будинок Косачів волинського музею закрили на ремонт

"Сірий" будинок Косачів волинського музею закрили на ремонт

"Сірий" будинок Косачів волинського музею закрили на ремонт
. Фото: Христина Коціра

Один із будинків Косачів, який належить до Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки, зачинили на проведення ремонтно-реставраційних робіт.

Як повідомила Суспільному керівниця музею Ольга Бойко, внутрішнє приміщення "Сірого" будинку закрили для відвідувачів 9 червня через початок реставраційно-ремонтних робіт пам’ятки культурної спадщини.

З її слів, через тиждень зачинять на ремонт і "Білий" будинок, у якому мешкала письменниця Леся Українка.

Ольга Бойко додала: для відвідування залишається відкритою територія навколо музею, літературна експозиція, виставкова зала, у якій розмістили частину речей із "Сірого" та "Білого" будинків.

Що відомо

  • Влітку 2020 року Суспільне розповідало про руйнування будинку, в якому жила Леся Українка. Хата, збудована 1890-го року, потребує ремонту. Штукатурка зовні та з середини хати осипається, дерев’яні стіни будівлі – оголені. Два будинки – "сірий" та "білий" – потребують реставраційно-ремонтних робіт.
  • У грудні 2020-го музей посів переможне третє місце в попередньому конкурсному відборі програм і проєктів, що можуть реалізовувати коштом Державного фонду регіонального розвитку вже наступного року.
  • У квітні 2021 року на Волині оголосили тендер на реставрацію пам’ятки культурної спадщини "Білий та Сірий будинки Косачів". Вартість робіт – 10 мільйонів 639 тисяч гривень. Його виграла фірма "Житлобуд-2", яка відреставрує будинки за 6 мільйонів 500 тисяч гривень.
На початок